کد مطلب: 148352
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم کسب تکلیف از ستاد کرونا برای بازگشایی بوستان‌ها و لزوم تدوین پروتکلی خاص در این زمینه تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، زهرا صدر اعظم نوری صبح امروز  بعد از استماع گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در مورد  اقدامات انجام شده در مورد کنترل شیوع کرونا در تهران ضمن تشکر از همه سازمان‌های معاونت خدمات شهری گفت: همه بدانند که شهرداری تهران از همان روز اول در بحث مقابله با شیوع کرونا در صف اول قرار داشت.

وی با بیان این که در مورد بوستان‌ها و بازگشایی آنها هنوز پروتکل یا دستور العملی اعلام نشده است، تصریح کرد: هیچ ستاد یا فردی دستور بازگشایی مجدد بوستان‌های تهران را نداده و این موضوع قطعی نیست، اما از معاون خدمات شهری می‌خواهیم که در مورد این موضوع و ابهامات ایجاد شده پیگیر باشند و از ستاد مقابله با کرونا سوال بپرسند.

صدراعظم نوری افزود: اگر قرار باشد بوستان‌های پایتخت بازگشایی شود باید شرایطی فراهم شود که حتما دستورالعمل‌های لازم برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بوستان‌ها ایجاد شود تا مانع از شیوع کرونا شویم.

به گزارش ایران خبر، همچنین شهربانو امانی - عضو کمیسیون حمل و نقل با بیان این که کارگران و پرسنل شهرداری، سرمایه‌های انسانی هستند، گفت: غربالگری باید از  افرادی شروع شود که در خط مقدم قرار دارند و من سوال دارم که آیا محافظت‌های لازم از این افراد می‌شود یا نه؟

وی با بیان این که گروه‌های مردمی در مساجد و غیره  اقدام به پشتیبانی از کادر پزشکی می‌کنند، گفت: این گروه‌ها با گرفتن آب میوه، دوخت ماسک و غیره از کادر پزشکی حمایت می کنند و از آن جای که شهرداری تهران در برخی از این گروه‌ها مشارکت دارد، لازم است که تهمیداتی خاص بیندشید تا مبادا در این مراکز نیز کرونا شیوع پیدا کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا