کد مطلب: 148435
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۵
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری دو قاچاقچی در عملیات مشترک با پلیس استان قم و کشف ۲۷۸ کیلو و ۵۷۵ گرم تریاک خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، عنوان کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه یکی از قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر قصد دارد مقادیری تریاک از قاچاقچیان جنوب کشور تهیه و با یک دستگاه کامیون ایسوزو به تهران منتقل کند. بررسی موضوع در اختیار تیمی از مأموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، متهم قصد دارد بعد از تهیه مواد مخدر با گذشتن از شهر قم محموله را از طریق محورهای مواصلاتی جنوب تهران به پایتخت منتقل کند، عنوان کرد: با تکمیل رصدهای اطلاعاتی توسط مأموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و با اخذ نیابت قضائی تیمی از مأموران عملیات ویژه این پلیس به "استان قم" اعزام شدند.

این مقام پلیسی ابراز داشت: با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم رصدهای مراقبتی انجام تا اینکه متهم وارد شهر "قم" شد و خودروی متهم مورد شناسایی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم و پلیس تهران قرار گرفت، اما به دلیل شناسایی سایر همدستان متهم با هماهنگی پلیس مبارزه با مواد مخدر قم خودروی متهم توقیف نشد و مراقبت‌های ویژه پلیسی ادامه یافت تا اینکه متهم در بزرگراه "فتح" در کنار یک دستگاه خودروی سواری که منتظر ورود کامیون بود، توقف کرد.

حسنوند ادامه داد: رانندگان هر دو خودرو پیاده و مشغول به گفت و گو شدند. با کنترل و مهار متهمان، تیم عملیات ویژه اعزامی برای دستگیری هر دو متهم وارد عمل شدند و موفق شدند هر دو سوداگر مرگ را دستگیر و در بازرسی از داخل خودروی کامیون ۱۰۴ کیلو و ۵۵۰ گرم تریاک و از داخل خودروی سواری یک کیلو و ۲۵ گرم تریاک کشف کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ خاطر نشان کرد: خودروی متهمان توقیف و هر دو متهم به همراه مواد مخدر کشف شده برای تحقیقات تکمیلی به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر انتقال یافتند.

سرهنگ حسنوند با بیان اینکه در بازرسی‌های تکمیلی از داخل خودروی کامیون، تیم تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق شدند ۱۷۳ کیلو تریاک دیگر کشف کنند، افزود: در مجموع در این عملیات ۲۷۸ کیلو و ۵۷۵ گرم تریاک کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: هر دو متهم به جرم ارتکابی مبنی بر خرید و فروش مواد مخدر اعتراف و سوداگران مرگ پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

منبع : خبرگزاری مهر