کد مطلب: 148588
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۴
عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: افزایش تقاضا برای مواد ضدعفونی کننده تحت تاثیر شیوع کرونا، برای برخی سوءاستفاده کنندگان فضایی جدید برای توزیع کالاهای تقلبی‌شان به وجود آورد که البته با افزایش توزیع کالاهای استاندارد، بازار لطمه‌ای جدی ندیده است.
 
به گزارش ایران خبر، علی نقیب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وزارت بهداشت چه در ایران و چه در سایر کشورهای جهان، تیم کارشناسی و فنی دارد که کیفیت محصولات بهداشتی را رصد می‌کنند و وقتی این وزارتخانه به یک محصول مجوز می‌دهد، یعنی امکان پایین بودن کیفیت یا تقلبی بودن کالا به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

به گفته وی، ضدعفونی کننده‌های مجاز در کشور نیز که از سوی این وزارتخانه تاییدیه گرفته‌اند، هیچ مشکلی در زمینه کیفیت ندارند و نیازهای مردم را پاسخ می‌دهند.

عضو اتاق بازرگانی تهران درباره فروش برخی محصولات تقلبی در بازار نیز گفت: وقتی تقاضا برای یک محصول بالا می‌رود، امکان سوءاستفاده از این امر نیز فراهم می‌شود. ما نیز در بازار محصولاتی بدون شناسنامه دیده‌ایم که بعضا به فروش می‌روند. مردم باید توجه کنند که مواد ضدعفونی کننده با تاییدیه وزارت بهداشت مجاز به فروش هستند و در صورتی که این تاییدیه بر روی کالا وجود نداشت، احتمال تقلبی بودن یا غیر استاندارد بودن محصول وجود دارد.

نقیب درباره آخرین وضعیت بازار مواد ضدعفونی کننده در ایران نیز اظهار کرد: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا، همانطور که از قبل نیز معلوم بود، ناگهان تقاضا در کشور برای کالاهای ضدعفونی کننده افزایش چند برابری یافت و همین امر فاصله‌ای میان تولید و نیاز جامعه به وجود می‌آورد که جبران آن نیاز به زمان داشت.

وی ادامه داد: در روزهای بعد با همت مشترکی که بین وزارت بهداشت و واحدهای تولیدی شکل گرفت، تمام ظرفیت کشور در این زمینه به کار افتاد و خوشبختانه امروز می‌بینیم که تعادلی نسبی در بازار شکل گرفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، نگرانی در این زمینه در تامین نیازهای مردم وجود ندارد.

به گزارش ایران خبر، محصولات مجاز ضدعفونی کننده در بازار، باید تایید وزارت بهداشت را داشته باشند.

منبع : خبرگزاری ايسنا