کد مطلب: 148685
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از تهیه ضوابط بازگشایی مهدهای کودک در قالب گام‌های مختلف خبر داد و گفت: سازمان بهزیستی با بازگشایی کلی مهدهای کودک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موافق است، اما باید ستاد ملی کرونا مجوز لازم در این خصوص را صادر کند.
 
به گزارش ایران خبر، سعید بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت تعطیلی مهدهای کودک به دنبال شیوع کروناویروس افزود: سازمان بهزیستی با بازگشایی کلی مهدهای کودک و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موافق است، اما باید ستاد ملی کرونا مجوز لازم در این خصوص را صادر کند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور ضوابط بازگشایی مهدهای کودک را در قالب گام‌های مختلف آماده کرده است، اظهار کرد: امیدواریم تا با مجوز ستاد ملی کرونا مهدهای کودک بازگشایی شوند و این تلاش‌ها با حفظ و تاکید بر منافع کودکان هرچه زوتر محقق شود.

بابایی در پاسخ به سوالی در مورد مشکلات والدینی که هم اکنون در محل کار خود حاضر می‌شوند نیز توضیح داد: وقتی مشاغل گوناگون بخش خصوصی بازگشایی شده و از بسیاری از دورکاری‌های بخش دولتی کاسته شده است و همچنین مشاغل حساسی مانند پرستاران و پزشکان و کادر درمانی در حال حاضر مشغول کارند، باید فضایی امن برای نگهداری فرزندان آنان فراهم شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: اگر مهدها بازگشایی نشوند برخی از مراکز غیرمجاز و غیراستاندارد در این ایام رشد خواهند کرد. به همین دلیل به نظر می‌رسد باید مسیر را به گونه‌ای تنظیم کنیم که منجر به بازگشایی قاعده‌مند مهدها شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا