کد مطلب: 148728
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
رئیس اورژانس تهران، به تشریح ماموریت های اورژانس بعد از بحران کرونا در کشور پرداخت.
 

به گزارش ایران خبر، پیمان صابریان، روز چهارشنبه در ویدئو کنفرانس با خبرنگاران اظهار کرد: در این مدت تعداد مأموریت‌های ما در اورژانس پیش بیمارستانی کاهش پیدا کرده ولی تعداد بیمارانی که به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند خیلی بد حال هستند و مستقیم از اورژانس به آی سی یو منتقل می‌شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه مأموریت‌های کرونایی چه تغییراتی بر مأموریت‌های اورژانس در این مدت داشته است، افزود: در اورژانس‌های پیش بیمارستانی مأموریت‌ها مانند سابق وجود دارد، کرونا بار اضافه داشت که نیازمند بود از پرسنل فشرده‌تر استفاده کنیم و هم کار بیشتر استفاده کنند و هم آموزش ببینید، البته انتقال بین بیمارستانی هم در این مدت به اورژانس واگذار شد و روزانه تا ۱۲۰ بیمار بین بیمارستانی منتقل می‌شدند که در همین راستان آموزش‌های لازم به پرسنل داده شده است.

صابریان گفت: قبل از اینکه کرونا وارد کشور شود دپوی تجهیزات خوبی در کشور داشتیم و با توجه به کمبود نیرو از تجهیزات حرفه‌ای و خوبی بهره مند بودیم، بعد از ورود کرونا به ایران تماس‌های ما روزانه به ۳۰ هزار تماس رسید که به خوبی به تمامی آنها پاسخ داده می‌شد.

به گفته رئیس اورژانس تهران، خودروهای انتقال بیماران کرونایی از سایر خودروها جدا شد و بعد از انتقال هر بیمار کرونایی به مدت ۲۰ دقیقه خودرو شستشو و ضدعفونی می‌شود.

در حال تکمیل…

منبع : خبرگزاری مهر