کد مطلب: 148917
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۸ اردیبهشت ماه) با وجود شرایط جوی نسبتا آرام به همراه تردد خودروها، کاهش کیفیت هوای پایتخت در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
 

به گزارش ایران خبر، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با وجود شرایط جوی نسبتا آرام و آسمان نیمه ابری در نخستین ساعات امروز (۸ اردیبهشت ماه) به همراه تردد خودروها، با کاهش کیفیت هوای شهر تهران در برخی مناطق پرتردد روبه‌رو خواهیم شد.

به‌تدریج طی روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار گیرد. در شامگاه با کاهش تندی باد و افزایش تردد خودروها تا حدودی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد.

با تداوم این شرایط جوی تا نخستین ساعات فردا (۹ اردیبهشت ماه) و آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها افرایش پیدا می‌کند و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین به‌تدریج با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی طی ساعات بعدازظهر، از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

شایان‌ذکر است در اواخر وقت فردا ( ۹ اردیبهشت ماه) با تداوم وزش باد موثر، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول باقی بماند.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۲ و هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع : خبرگزاری ايسنا