کد مطلب: 149102
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹
جمعی از کارگران شهرداری تهران در نامه‌ای به وزیر کشور خواهان اجرای عادلانه مصوبه هیات وزیران در خصوص افزایش ۳۰ درصدی فوق العاده جذب بودند.
 

به گزارش ایران خبر، جمعی از کارگران شرکت واحد در نامه‌ای به رحمانی فضلی وزیر کشور خواستار رفع تفاوت میزان حقوق و مزایای کارگران شهرداری با سایر دستگاه‌های اجرایی و بهبود معیشت آنان شدند. در این نامه آمده است: به دنبال پیگیری‌های مکرر وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای رفع تفاوت میزان حقوق و مزایای مستمر شهرداران و کارکنان شهرداری با سایر دستگاه‌های اجرایی و بهبود معیشت آنان، هیئت وزیران با افزایش ۳۰ درصدی فوق العاده جذب کارکنان شهرداری موافقت کرد و آن را در تاریخ ۱۳۹۸.۱۱.۲۷ به تصویب رساند.

بر اساس این ابلاغیه، فوق العاده جذب قانونی و مورد عمل کارکنان شهرداری اعم از رسمی، پیمانی و کارکنان موقت کارمندی در سطوح مختلف شغلی از تاریخ ۱۳۹۸.۱۲.۱ به میزان ۳۰ درصد افزایش و نسبت به صدور احکام کارگزینی با قراردادهای آنها اقدام شده اما علیرغم پیگیری و مکاتبات عدیده با مدیران معاونت انسانی و شهرداری تهران، کارگران رسمی شهرداری از دریافت مزایای فوق بی بهره بوده‌اند و پاسخی مبنی بر رعایت برابری و مساوات اداری دریافت نکرده‌اند.

در این نامه تأکید شده یکی از وظایف دولت رفع تبعیض ناروا و امکانات عادلانه برای همه در تمامی زمینه‌های مادی و معنوی است.

در این نامه یادآوری شده اجرای این مصوبه با نقض رفتار بی طرفانه و منصفانه سبب شکاف طبقاتی روزافزون بین کارمندان و کارگران شهرداری خواهد شد و به منظور پیشگیری از وقوع این تبعیض، ترمیم حقوق کارگران شهرداری تهران به هر نحو مقتضی و همچنین بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل که متأسفانه پس از ۱۴ سال مورد اقدام قرار نگرفته، در راستای رعایت عدالت و انصاف شغلی بین تمامی کارکنان شهرداری مورد انتظار است.

این نامه به امضای شوراهای اسلامی کار شرکت واحد اتوبوسرانی تهران رسیده است.

پیش از این شورای اسلامی کار در نامه‌ای به شهردار تهران پیگیر اجرای تبعیض آمیز این مصوبه بود. همچنین در پیگیری‌های انجام شده از سوی کارگران رئیس شورای شهر تهران در نامه‌ای درخواست کرده بود در خصوص اجرای عادلانه این مصوبه مساعدت‌های لازم انجام شود.

منبع : خبرگزاری مهر