کد مطلب: 149140
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از بی توجهی شهرداری به مصوبه شورای شهر مبنی بر کاهش زمان صدور پروانه و ارائه خدمات شهرسازی به صورت هوشمند و غیرحضوری گلایه کرد.
 

به گزارش ایران خبر، مجید فراهانی صبح امروز در تذکر پیش از دستوری که به هیات رئیسه تقدیم کرد، گفت: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورای شهر مهمترین انتظاری است که از شهردار و مدیران آن داریم.

وی با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم به شهرداری تهران در خصوص انجام تکالیف مقرر در ماده ۴۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران در کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی و ارائه تمام خدمات شهرسازی به صورت غیرحضوری و هوشمند تذکر می‌دهم،اظهارکرد: در حکم برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری مکلف شده که در راستای شفافیت، پایش مستمر، هوشمندسازی و ... خدمات غیرحضوری هوشمند به مردم ارائه کند همچنین باید ضمن اصلاح فرآیندها اقداماتی انجام می‌داد که زمان صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی کاهش پیدا می‌کرد که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

فراهانی با اشاره به اینکه باید این مهم تا پایان سال اول برنامه محقق می‌شد که متاسفانه علی رغم آنکه مهلت قانون مقرر تمام شده از سوی شهرداری اقدامی صورت نگرفته است، گفت: لازم است که این مصوبه در اسرع وقت اجرایی شود چراکه به‌طور قطع اصلاح این ساز و کار موجب رضایت مردم تهران و اجرای تکالیف برنامه شهرداری باعث می‌شود که شعار تهران شهری برای همه نیز بهتر محقق شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا