کد مطلب: 149179
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۳
سمنان- رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به بارش شدید باران در بخش‌هایی از استان، گفت: باران موجب لغزندگی راه‌های استان شده که از رانندگان می خواهیم از تردد بی مورد در این راه‌ها بپرهیزند.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ تقی کبیری در گفتگو با خبرنگاران همزمان با ظهر یکشنبه در فرماندهی پلیس راه استان سمنان، ضمن اشاره به بارش باران، لغزندگی و کاهش دید افقی در راه‌های مواصلاتی استان، بیان کرد: بارش شدید باران همزمان با ظهر یکشنبه سبب لغزندگی راه‌های استان شده لذا از رانندگان می‌خواهیم تا از تردد غیرضروری در محورهای مواصلاتی بپرهیزند.

وی با بیان اینکه در صورتی که رانندگان اجبار و الزام به تردد در جاده‌ها را دارند، می‌بایست مسائل ایمنی و احتیاط را مد نظر قرار دهند، بیان کرد: رانندگی در شرایط لغزندگی جاده ریسک مخاطرات را بالا می‌برد.

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه هم اکنون کریدور تهران- مشهد در استان سمنان به خصوص حدفاصل شهرهای غربی به دلیل بارش لغزنده است، بیان کرد: برخی دیگر از راه‌های استان به خصوص محورهای مرتفع و کوهستانی و گردنه‌ها نیز همزمان با ظهر یکشنبه لغزنده هستند.

کبیری با بیان اینکه جلوگیری از بروز حوادث ناگوار با رعایت فاصله ایمن و نکات ایمنی میسر می‌شود، بیان کرد: اطمینان از سلامت خودرو، لاستیک‌ها، بخاری و شیشه پاک کن، همراه داشتن سوخت کافی، غذای خشک، اطمینان از سلامت چراغ‌ها و… در زمره مسائلی است که رانندگان باید در محورهای لغزنده به آن توجه داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر