کد مطلب: 149418
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
موضوع ساخت مسکن برای اصحاب رسانه از بهمن ماه سال گذشته مطرح شده اما بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، هنوز تفاهم نامه‌ای در این زمینه به امضا نرسیده است؛ محمودزاده می‌گوید پیگیری و امکانات دستگاه‌های دولتی در اجرای قراردادهای مشترک مهم است.
 
به گزارش ایران خبر، محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در بهمن ماه پیش نویسی را به منظور ساخت مسکن برای اصحاب رسانه و فرهنگ به وزارت ارشاد دادیم که هنوز تفاهمنامه وارد مرحله اجرا نشده است.

وی افزود: در تفاهم نامه‌هایی که با دستگاههای دولتی امضا می‌کنیم پیگیری و امکانات دو طرف مهم است. به طور مثال آموزش و پرورش سومین دستگاهی بود که با وزارت راه و شهرسازی وارد مذاکره شد اما به دلیل پیگیری های ویژه آنها واحد های فرهنگیان قبل از دیگر وزارتخانه ها به مرحله اجرا رسید.

در مسکن معلمان ۷۵ هزار نفر واجد شرایط بودند

محمودزاده همچنین درباره طرح ۱۷۰ هزار واحدی مسکن معلمان گفت: تفاهم نامه‌ای که در قالب طرح اقدام ملی مسکن با وزارت آموزش و پرورش داشتیم برای ۱۷۰ هزار واحد بود. آموزش و پرورش ۱۰۹ هزار نفر را به ما معرفی کرد و بعد از پالایشی که ما انجام دادیم در مرحله اول ۷۵ هزار نفر بر اساس قانون ساماندهی، واجد شرایط شناخته شدند.

وی افزود: از افرادی که حذف شدند ۲۷ هزار نفر اعتراض کردند که در حال بررسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از کل تعداد فرهنگیانی که ثبت نام کردند فرم «ج» حدود ۱۴۰ هزار نفر قرمز بود که واجد شرایط نبودند تصریح کرد: این افراد از امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده کرده بودند. ۸۷ هزار نفر هم اطلاعاتشان ناقص بود.

محمودزاده گفت: بنابراین اگر ۲۷ هزار نفری که اعتراض کردند و ۸۷ هزار نفری که اطلاعاتشان ناقص بود به چرخه بازگردند طبیعتاً برای آنها نیز مسکن ساخته خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: از ۷۵ هزار واحد هدف گذاری شده، هفته گذشته عملیات ساخت ۱۴ هزار و ۵۶۰ واحد آغاز شد که امیدواریم با تامین زمین از سوی دو وزارتخانه، ساخت دیگر واحدها را هم به زودی شروع کنیم.

به گزارش ایران خبر، طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهوری آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در قالب این طرح تا پایان سال ۱۳۹۸ عملیات احداث دست کم ۲۱۸ هزار و ۵۲ واحد آغاز شده که بیش از نیمی از پروژه را شامل می شود. بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می شود. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است.

منبع : خبرگزاری ايسنا