کد مطلب: 149419
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به فراخوان طراحی موزه سیمان به شهرداری تذکر داد و گفت: کار شهرداری موزه داری نیست.
 

به گزارش ایران خبر، احمد مسجدجامعی در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به فراخوانی که برای طراحی موزه سیمان ری در روزنامه همشهری منتشر شده است، گفت: کار شهرداری موزه داری نیست و باید اگر می‌خواهیم به این موضوع ورود کنیم، نسبتی به شهر و شهروندان داشته باشد.

وی ادامه داد: در خصوص موزه سیمان از زمانی که آقای جهانگیری وزیر صنعت بود، این موضوع مطرح بود و شهرداری و شورا نیز همکاری‌هایی داشتند اما در حال حاضر نه دولت می‌تواند هزینه‌های ایجاد این موزه را بدهد و شهرداری نیز در هزینه‌های خود مانده است، بنابراین نمی‌توان درست به اجرای طرح کمک کرد.

مسجدجامعی با اشاره به دو فضای تاریخی در اطراف این موزه گفت: چشمه علی و دژ رشکان در این منطقه وجود دارند که به خاطر ثبت میراثی آن، ساخت و سازها در اطراف آنها محدود است.

وی تأکید کرد: باید برای طراحی این موزه کارهای فنی و تخصصی دقیقی انجام شود و در حوزه استحکام بخشی و اصالت دقت عمل بالایی داشته باشیم که این کار به زمانبندی بیش از یک سال نیاز دارد.

این عضو شورا تأکید کرد: با توجه به حساسیت‌های موجود برای طراحی این موضوع و مناسب نبودن وضعیت مالی، بهتر است نسبت به این موضوع تأمل بیشتری کنیم و اگر قرار است کمک مالی در این رابطه کنیم، به زخم‌های خودمان در شهرداری بزنیم. گاهی کار نکردن بهتر از کار کردن است.

وی تأکید کرد: این موضوع در شورای شهر نیز مطرح شد تا نقطه نظرات شورا نیز لحاظ شود.

منبع : خبرگزاری مهر