کد مطلب: 149486
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۳
سمنان- جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان، با بیان اینکه در سال گذشته ۵۶ باند مواد مخدر در سطح استان کشف و متلاشی شدند، گفت: در سال ۹۸ بیش از ۱۲ تن مواد مخدر کشف شد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ سیدعلی میر احمدی ظهر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به میزبانی استانداری با اشاره به عملکرد ناجا در زمینه مقابله با مواد مخدر و قاچاق آن در سطح استان، بیان کرد: در سال ۹۸ بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد که نشان از اهتمام ناجا در مقابله با سوداگران مرگ دارد.

وی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر از نظر وزنی طی سال ۹۸ نسبت به سال ۹۸ افزایش ۳۹ درصدی یافت، بیان کرد: نیروی انتظامی با اقداماتی که در دستورکار دارد، استان سمنان را به مکانی ناامن برای قاچاقچیان و فعالان حوزه مواد مخدر تبدیل کرده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان با بیان اینکه در سال گذشته ۵۶ باند مواد مخدر در استان متلاشی شده است، بیان داشت: طی سال ۹۸ سه هزار و ۷۸۴ نفر در ارتباط با مواد مخدر دستگیرشده‌اند که از این بین، یکهزار و سه نفر خرده‌فروش، ۴۴۶ نفر نگهدارنده مواد مخدر، یک هزار و ۴۴ نفر معتاد و ۴۵ نفر عمده‌فروش بوده‌اند.

میراحمدی بیان کرد: با هوشیاری مأموران مبارزه با مواد مخدر انتظامی استان سمنان کشف ماده مخدر گل در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن دو هزار و ۵۰۰ درصد رشد داشته است همچنین در دیگر انواع مواد مخدر نیز شاهد رشد کشفیات بودیم به این ترتیب که در کشف تریاک ۹۵ درصد، مورفین ۱۹۵ درصد، کراک هشت هزار و ۲۸۴ درصد و شیشه ۶۷۰ درصد افزایش را نسبت به سال ۹۸ مشاهده می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر