کد مطلب: 149661
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۴
سخنگوی سازمان آتش نشانی از حادثه ریزش ساختمانی به دلیل گودبردادی در خیابان اسکندری شمالی که منجر به فوت یک نفر شد خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشریح جزئیات حادثه ریزش آوار در خیابان اسکندری شمالی اظهار کرد: لحظاتی قبل از افطار یک مورد حادثه آوار در خیابان اسکندری شمالی، خیابان امیرلو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اعلام می‌شود.

وی گفت: بلافاصله سه ایستگاه به محل اعزام می‌شوند و مشخص می‌شود که حادثه در قطعه زمینی به وسعت حدود ۳۰۰ متر که به عمق تقریبی ۳ الی ۴ متر گودبرداری شده است، رخ داده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در ضلع غربی این محل یک ساختمان سه طبقه قدیمی مسکونی قرار داشت که ظاهراً در یک طبقه آن ساکنین حضور دارند و دو طبقه دیگر خالی است. به دلیل گودبرداری به یکباره بخشی از ساختمان (یکی از اتاق خواب‌ها) تخریب می‌شود و هر سه طبقه با هم آوار می‌شود.

وی گفت: به آتش نشانان حاضر در محل اعلام می‌شود که دو نفر در زیر آوار گرفتار شده اند و آتش نشانان هم خیلی سریع عملیات آوار برداری را آغاز می‌کنند.

وی تصریح کرد: همانطور که می‌دانید عملیات آواربرداری کمی پیچیده است چرا که احتمال ریزش سایر طبقات وجود دارد.

وی افزود: آتش نشانان خیلی سریع عملیات آواربرداری را شروع کره و موفق شدند هر دو نفر را که یک آقا و خانم بالای ۶۰ سال بودند از زیر آوار خارج کنند اما بعد از اینکه مصدومان تحویل عوامل اورژانس شدند به دلیل جراحات زیاد مصدوم آقا فوت می‌کند اما خوشبختانه علائم حیاتی در خانم مصدوم مشخص می‌شود.

ملکی اظهار داشت: در بخش‌های دیگر این آوار را آتش نشانان همچنان در حال جستجو هستند و تا این لحظه به غیر از دو مصدوم ذکر شده فرد دیگری را پیدا نکردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این ملک در روزهای گذشته توسط مأموران شهرداری بازدید شده است و تذکرات لازم هم برای تخلیه صادر شده اما گویا ساکنان به تذکرات گوش نداده اند.

منبع : خبرگزاری مهر