کد مطلب: 149721
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: با تلاش مأموران یگان‌های حفاظت از یک هزار و ۳۲۹ مورد تغییر کاربری غیر مجاز زمین‌های کشاورزی در تعطیلات نوروز ۹۸ جلوگیری شد.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ابراهیم حسن آبادی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با برنامه‌ریزی منسجم و فعال کردن گشت‌های حفظ کاربری شاهد عملکرد مطلوب یگان حفاظت در توقف تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی نسبت به سنوات گذشته هستیم.
وی افزود: در راستای مقابله با فرصت طلبان، حفاظت از اراضی کشاورزی و پیشگیری از تغییر کاربری غیر مجاز تعداد ۶ هزار و ۵۹۶ گشت خودرویی و موتوری و تعداد ۱۱ هزار و ۴۴۴ گشت پیاده در مراکز استان و شهرستان‌ها فعال بودند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در مدت مذکور تعداد ۵ هزار و ۱۲۷ فقره تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر که از این تعداد یک هزار و ۳۲۹ مورد منتج به توقف عملیات تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی شد.
سرهنگ حسن آبادی با اعلام اینکه در بازه زمانی یاد شده تعداد ۴۹۶ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در راستای قانون حفظ کاربری، اعمال قانون شد، خاطرنشان کرد: در مجموع یگان حفاظت استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس و اصفهان عملکرد بهتری در این خصوص در مقایسه با سایر استان‌ها داشتند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در شناسایی تغییر کاربری‌های غیر مجاز با رشد ۷۳ درصدی نسبت به مدت مشابه آن مواجه هستیم، تصریح کرد: عملکرد قابل توجه مذکور علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلات نوروزی بیانگر زحمات و تلاش‌های همکاران ستادی و اجرایی در زمینه حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی است همچنین این مهم گویای این امر است که سودجویان و فرصت طلبان حتی در شرایط خاص (قرنطینه) نیز به دنبال منفعت طلبی خود هستند.
 
منبع : خبرگزاری مهر