کد مطلب: 149815
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
با نزدیک شدن به روز افتتاحیه مجلس یازدهم کلاف سردرگم آرایش و ترکیت هیئت رئیسه مجلس و روسا برخی کمیسیون‌ها در حال بازگشایی است. گمانه‌زنی‌های ذیل از نظرات استنتاجی ما بر اساس تماس با تعداد زیادی از منتخبان مجلس یازدهم است.
 
به گزارش ایران خبر، اصلی‌ترین کرسی ریاست یعنی ریاست مجلس در رقابت بین قالیباف شهردار اسبق تهران و حاجی‌بابایی وزیر آموزش‌وپرورش دولت احمدی‌نژاد است پیش از این آقاتهرانی هم در کورس رقابت بود که فضای فعلی مجلس حضور وی را خیلی ممکن نمی‌بیند. محتمل‌ترین گزینه این کرسی کلیددار اسبق خیابان بهشت پایتخت تهران یعنی محمدباقر قالیباف است تا این بار به جای خیابان بهشت کلیددار بهارستان ایران شود.
رقابت اما بین نواب رییس شدیدتر است افرادی همچون منادی سفیدان (نماینده چند دوره مجلس با سابقه عضویت در هیئت رئیسه مجلس)، زاکانی (نماینده پیشین مجلس)، شمس‌الدین حسینی (وزیر اسبق اقتصاد در دولت احمدی‌نژاد) و میرسلیم از اعضای موتلفه در کورس این رقابت پیچیده و سنگین هستند که البته با اختلافات ایجاد شده میان شمس‌الدین حسینی و جبهه اصولگرایان بر سر موضوع احمدی‌نژاد احتمال انتصاب زاکانی در مرکز پژوهش‌های مجلس تکیه زدن منادی سفیدان و میرسلیم را به عنوان نواب رییی تقویت کرد.
 اما در سوي ديگر مجلس رقابت‌ها براي کرسي ها، رياست کميسيون ها شدت يافته است و گزينه ها کم کم در حال رو شدن هستند.
حسن نوروزي خود را کانديداي اصلي رياست کميسون قضائي ميداند و در حال حاضر سخنگوي اين کميسيون است.

سيد حميدرضا کاظمي منتخب ژلدختر و نماينده ادوار مجلس هم به عنوان اصلي ترين گزينه رياست کميسيون شوراي عالي مجلس مطرح است.

حاجي بابايي  هم که رقابت بر سر صندلي رياست را رنگ باخته ميبيند به دنبال کميسيون هاي آموزش مجلس است.

از نيکزاد به عنوان رئيس کميسيون عمران نام مي‌برند و ميرتاج‌الديني هم به عنوان کميسيون فرهنگي در کميسيون برنامه و بودجه هم تاجگردون خود را بلارقيب ميداند.