کد مطلب: 149906
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
ایسنا/مازندران
 
به گزارش ایران خبر، سردار مرتضی میرزایی ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمان و مهمانان ماه خدا اظهار کرد: در ماه رمضان درهای رحمت خداوند گشوده شد.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان سفر به استان مازندران از سوی هموطنان و شهروندان تصریح کرد: اجرای طرح‌های امنیتی، انتظامی، ترافیکی و اجتماعی در طرح‌های چهارگانه جاده، شهر، جنگل و دریا در ایام تعطیلات پیش‌رو و تعطیلات تابستان از اولویت برنامه پلیس در سال جاری است.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به افزایش حجم تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان به ویژه سه محور اصلی"هراز، کندوان و سوادکوه" از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در این محورها تا روز شنبه ۱۰ خردادماه خبر داد.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار میرزایی به رانندگان وسایل نقلیه و مسافرانی که استان مازندران را مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اند، توصیه کرد: با توجه به افزایش بار ترافیکی در محورهای مواصلاتی و محورهای بین شهری به ویژه در شهرستان‌های توریستی استان با صبر و حوصله بیشتری رانندگی و از شتاب‌زدگی و عجله در رانندگی جدا خودداری کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: قبل از سفر برای پیشگیری از سرقت منزل، نکات ایمنی، حفاظتی و مراقبتی را رعایت کنند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به برخی محدودیت‌ها در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم ارائه خدمات از سوی مراکز پذیرایی و اقامتی بین راهی بر پیش بینی غذا و آذوقه مورد نیاز تاکید کرد و افزود: در صورت عدم پیش‌بینی غذا و ضرورت استفاده از این مراکز از حضور در واحدهای پذیرایی فاقد مجوز فعالیت خودداری کنند.

سردار میرزایی با اشاره به افزایش بار ترافیکی در محورهای مواصلاتی به رانندگان وسایل نقلیه و مسافران توصیه کرد: قبل از سفر از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری به ویژه صدا و سیما از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و محدودیت‌های ترافیکی اطلاع حاصل کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

وی به توصیه‌های مسئولان بهداشتی و ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در خصوص تعطیلات پیش رو اشاره کرد و گفت: مسافران در زمان حضور در پارک‌ها، بوستان‌ها و سواحل دریا نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام کنند و توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید.

فرمانده انتظامی مازندران به بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی، اخلاقی و جرایم به ویژه سرقت در این ایام با توجه به افزایش حجم سفرها اشاره و به شهروندان و مسافران توصیه کرد: در زمان سفر همواره مراقب وسایل شخصی و با ارزش خود باشند و با رعایت نکات ایمنی بسترهای بروز جرم را کاهش و پلیس را در پیشگیری ومقابله با جرایم یاری کنند و در صورت بروز هرگونه مشکلات انتظامی و ترافیکی مراتب را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

منبع : خبرگزاری ايسنا