کد مطلب: 150026
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴
عضور شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم تعیین اجاره بهای کیوسک های عرضه مطبوعات و گل و گیاه در تهران گفت: بسیاری از این کیوسک ها از دهه های گذشته با اجاره بهای نازل واگذار شده اند.
 
به گزارش ایران خبر، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، در خصوص لایحه تعیین اجاره بهای کیوسک های عرضه مطبوعات و گل در کشور با اشاره به اینکه این کیوسک ها از دهه های قبل در سطح شهر تهران با اجاره بهای نازل واگذار شده است، گفت: این اجازه بها گاهی از ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار تومان در ماه هم تجاوز نمی کند.

وی در ادامه اظهار داشت: طی دهه های گذشته ارزش افزوده ای در این کیوسک ها و محصولات آنها ایجاد شده ضمن اینکه فروش در کیوسک های مطبوعات، محصولات عرضه شده محدود به مطبوعات نیست و حتی عرضه روزنامه و دیگر مطبوعات به حاشیه رفته است و درآمد حاصل از آن دیگر برای کیوسک داران به حساب نمی آید.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر محلی به منظور فعالیت تجاری در اختیار افراد قرار می گیرد باید بر مبنای یک قرارداد سالانه و با تعیین اجاره بهای سالانه مشخص سالیانه تمدید شود، این در حالی است که بعضی از کیوسک های سطح شهر تهران بدون تنظیم قرارداد تجاری با یک اجاره بهای نازل سال های سال است مشغول فعالیت هستند و حتی بسیاری از آنها قرارداد مشخصی هم ندارند.

وی تاکید کرد: در این زمینه نیازمند تنظیم قراردادهای مشخص تجاری و مدت دار بودیم و از همین رو این لایحه در شورای شهر به تصویب رسید.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه کیوسک های مطبوعات و عرضه گل با توجه به موقعیت جغرافیایی به درجات کیفی مختلفی تقسیم می شوند، ابراز داشت: شرکت ساماندهی مشاغل موظف شده است که سطح درآمدی این کیوسک ها را برآورد کند.

وی افزود: تهران دیگر ظرفیت ایجاد کیوسک جدید را ندارد و به نظر نمی رسد نیازمند واگذاری مجدد در این حوزه باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: حدود ۱۲۰۰ کیوسک مطبوعات و گل و گیاه در این شهر فعال هستند و تعداد کیوسک های غیرمجاز تقریباً صفر است.
 

منبع : خبرگزاری مهر