کد مطلب: 150110
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲
جانشین فرمانده ناجا گفت: سال گذشته در کل کشور بیش از ۹۰۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر داشتیم که بیش از ۸۰۰ تن از این رقم را ناجا کشف کرده که بیش از ۹۵ تن از این کشفیات در نقاط صفر مرزی بوده است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از مرزهای استان خراسان رضوی گفت: مرزها خط مقدم آسایش و آرامش کشور هستند و خوشبختانه نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان مقدس و بزرگ مسئولیت خطیر و گسترده حفظ و حراست از مرزهای کشور را بر عهده دارد.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی و حضور مرزبانان مخلص و متدین در نقاط صفر مرزی، با توجه به آرمان عمیق انقلاب اسلامی که ایجاب می‌کند از دستاورد انقلاب محافظت شود؛ این مرزها وضعیت خاصی را پیدا کردند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: همواره  دشمنان به دنبال منافع نامشروع خود بوده و از هرگونه توطئه از جمله فتنه مواد مخدر برای اختلال در امنیت جمهوری اسلامی ایران و به تباهی کشیدن بنیان خانواده های ایرانی و اسلامی استفاده می‌کنند.

سردار رضایی با اشاره به وسعت بیش از دو هزار کیلومتری مرزهای شرقی کشور، بیان کرد: مرزهای شرقی عمدتا درگیر مقابله با مواد مخدر است، در سال گذشته در کل کشور بیش از ۹۰۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر داشتیم، بیش از ۸۰۰ تن از این رقم را ناجا کشف کرده و قابل توجه است که بیش از ۹۵ تن از این کشفیات در نقاط صفر مرزی بوده است.

جانشین فرمانده ناجا با مهم خواندن نقش بسیار کلیدی مرزبانی در مبارزه با موادمخدر، گفت: رقم بیش از ۹۵ تن کشفیات مواد مخدر در مرزها به راحتی حاصل نشده است و مرزبانان غیور و ولایتمداری در درگیری ها، با تحمل استرس‌ها، فشارها و نیز شرایط سخت آب و هوایی توانسته‌اند از ورود موادمخدر به داخل کشور و همچنین ترانزیت این موادافیونی به خارج از مرزها و انتقال به کشورهای همسایه جلوگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: بالاتر از تمام سختی‌هایی که یک مرزبان برای حراست از امنیت این خاک مقدس تحمل می‌کند، شرایط سخت زندگی خانواده‌های مرزبانان است که خداوند توفیقی به آنها عطا فرموده که مقاوم باشند و حمایت کنند غیور مردان مرزبان را تا امنیتی سراسری در مرزهای ایران اسلامی حکم فرما باشد.

سردار رضایی در ادامه گفت: می‌خواهم حرفی از زبان مرزبانان و خانواده‌های این عزیزان خطاب به ملت و شهروندان کشورهای اروپایی و غربی عرض کنم؛ آیا نبایستی پس از چهل سال از غفلت بیرون بیایند و مطالبه‌  مجدانه‌ای را از دولتمردان خود و سازمان ملل داشته باشند؟

وی افزود: به این جهت که ایران اسلامی در خط مقدم مقابله با مواد افیونی و مخدر قرار گرفته است و برای ایران فرقی نمی‌کند که این مبارزه با مواد مخدر برای جوانان ایرانی باشد یا جوانان اروپایی و غربی؛ آیا وقت این نرسیده که ملت های کشورهای غربی، مبارزه گسترده با موادمخدر، که یک حقوق شهروندی مسلم است را از دولت های خود و از سازمان ملل متحد مطالبه کنند؟

این مقام ارشد  نیروی انتظامی ادامه داد: آیا نباید این موضوع را در حوزه مرزی و مراقبت از مرزها به صحنه بیاورند و بیان کنند که کشور جمهوری اسلامی ایران چه نقشی در چهل سال گذشته در مقابله با مواد مخدر داشته است؟

براساس گزارش سایت پلیس، سردار رضایی افزود: وقتی که ایران اسلامی اعلام می کند در این چهل سال گذشته بیش از ۳۵۰۰ شهید مظلوم در راه مقابله با موادمخدر تقدیم کرده است، نباید قدردان ملت بزرگ ایران باشند؟ نباید در افکار و مطالبات مردم اروپایی و غربی این موضوع بیان شود که تا کی می خواهند دولت هایشان عوام فریبی کنند؟

منبع : خبرگزاری ايسنا