کد مطلب: 150381
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵
مدیرکل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش با اشاره به زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد، گفت: شهریه مدارس شاهد تحت عنوان کمک سرانه مشارکت نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.
 

به گزارش ایران خبر، محمدرضا رزاقی مدیرکل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش در نشست خبری صبح امروز که در ساختمان شهید بهشتی آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد گفت: برای ورودی اول، هفتم و دهم در سامانه سجا ثبت نام داریم که از ابتدای خرداد برای کلاس اولی‌ها این فرایند آغاز شده و تا ۲۰ خرداد ادامه دارد، برای پایه هفتم اول تا ۱۴ تیر و برای پایه دهم ۵ تا ۲۱ تیر زمان ثبت نام است.

وی ادامه داد: طرح شاهد شامل فرزند شهید، فرزند جانباز دارای بالاتر از ۲۵ درصد جانبازی و فرزند آزاده با ۳ سال سابقه آزادگی است. در فرایند ثبت نام بعد از نام نویسی، مدارک دانش‌آموز در ستاد ثبت‌نام مدرسه بررسی می شود. ۱۳۵۰ مدرسه شاهد داریم. تعداد دانش‌آموزان مدارس شاهد ۳۹۱ هزار و۸۱۳ نفر است و پیش‌بینی در سال تحصیلی جدید این عدد به ۴۰۰ هزار نفر برسد. در پیش ثبت‌نام پایه اول دبستان مدارس شاهد تاکنون ۵۷ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام شدند. و این در حالیست که در سال گذشته در پایان ثبت‌نام کلاس اول، ۶۳ هزار نفر ثبت‌نام کردند.

رزاقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود سیاست گسترش مدارس شاهد را در دستور کار ندانست و گفت: مدارس شاهد، قوانین و مقررات آموزش و پرورش را به خوبی انجام می دهد و در کنار آن فعالیت‌های متنوعی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

مدیرکل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش ادامه داد: شهریه مدارس شاهد تحت عنوان کمک سرانه مشارکت با ستاد مرکزی شاهد است.

به گفته وی شهریه مدارس شاهد نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است که این رقم در دوره ابتدایی حداقل ۴۵۰ هزار تومان و حداکثر ۹۲۰ هزار تومان، در متوسطه اول حداقل ۵۳۰ هزار تومان و حداقل یک میلیون و ۵۰ هزار تومان و در دوره متوسطه دوم حداقل ۶۴۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی به تعداد ایثارگران اشاره کرد و افزود: حدود ۵ هزار معلم شهید، ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید، ۲۵ هزار جانباز، ۵ هزار آزاده و ۷۱ هزار رزمنده در وزارت آموزش و پرورش داریم و ۳۶ هزار نفر بستگان شاغل در آموزش و پرورش داریم.

وی بیان کرد: در آخرین اساسنامه و با استفاده از آئین‌نامه استمرار، سه مأموریت شامل «رسیدگی و ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی طرح شاهد و پراکنده»، «ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت و پیگیری» و «رسیدگی به امور حقوقی فرهنگیان ایثارگر» در اداره‌کل شاهد و ایثارگران پیگیری می‌شود.بر این اساس تصمیم گرفتیم مدارس شاهد را به سمت سبک منسجم ببریم و محتوای فعالیت‌ها متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و بومی مدارس قابل انعطاف باشد؛ مدارس شاهد علاوه بر ساعت رسمی، ساعات ملی دارد.

منبع : خبرگزاری مهر