کد مطلب: 150662
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از آتش سوزی در بازار گل امام رضا (ع) خبر داد و گفت: ۳۲ غرفه این بازار کاملا سوختند.
 
به گزارش ایران خبر، جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت ۵:۳۷ صبح امروز یک مورد آتش سوزی در جاده خاوران، بازار گل امام رضا به سامانه ۱۲۵ شهرداری تهران اعلام شد.

وی افزود: سریعاً سه ایستگاه به همراه تانکرهای آب به محل جهت انجام عملیات اطفای حریق اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: بسیاری از غرفه‌های واقع در این بازار ناپایدار هستند و در برابر آتش مقاوم نیستند. بخشی از بازار که به اصطلاح به آن خشکه فروشی می‌گویند، دچار آتش سوزی و حریق شده بود و بلافاصله آتش نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز می‌کنند.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان بعد از اینکه موفق به خاموش کردن آتش می‌شوند، در رصد اولیه خبر از آتش سوزی در ۳۲ غرفه این بازار گل را می‌دهند.

وی افزود: طول غرفه‌ها متفاوت است (۱۰ متر، ۱۲ متر و ۱۵ متر). این حادثه خوشبختانه هیچ مصدومیت و تلفات جانی نداشته، ولی همان طور که گفته شد، ۳۲ غرفه به صورت کامل سوخته‌اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در زمان‌های گذشته هم در این بازار گل و دقیقاً در همین محل آتش سوزی رخ داده اما همچنان موارد ایمنی رعایت نشده است.

ملکی در پایان گفت: ذکر این نکته ضروری است محلی که دچار حریق شده بود خارج از محدوده سازمان آتش نشانی تهران است اما حسب وظیفه انسانی، مأموران آتش نشان ما تا لحظه آخر اطفای حریق در محل حضور داشته و به فعالیت پرداختند.

منبع : خبرگزاری مهر