کد مطلب: 150685
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹
سرپرست پلیس فتای فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویر نامتعارف و خلاف اخلاق عمومی از خودش در اینستاگرام کرده بود، خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ نظام موسوی در این‌باره گفت:‌ مدتی قبل کارشناسان پلیس فتا در جریان‌رصدهای خود در فضای مجازی با فردی که اقدام به انتشار تصاویر و عکس‌های نامتعارف از خود در اینستاگرام کرده بود روبه‌رو شدند. در همین راستا نیز مأموران تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کرده و متوجه شدند که گرداننده این صفحه، چندین صفحه دیگر را نیز با همین شیوه راه‌اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه در همین راستا رسیدگی به این پرونده به طور ویژه در دستورکار قرار گرفت، تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی متهم پرونده را که در یکی از شهرستانهای غرب استان تهران سکونت داشت شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام  قضایی او را به مقر پلیس فتا احضار کردند. 

موسوی ادامه داد: با احضار متهم، او ابتدا منکر هرگونه اقدامی در فضای مجازی شد؛ اما پس از روبرو شدن با مستندات و ادله دیجیتال، زبان به اعتراف باز کرد و گفت که به دلیل مشکلات مالی سعی در ایجاد راهی آسان برای درآمدزایی بوده که متوجه شده در صورت افزایش فالوور در اینستاگرام می‌تواند تبلیغ و سفارش تبلیغ دریافت کند. به همین دلیل هم با تهیه عکس‌های نامتعارف از خودش و انتشار آن در اینستاگرام به دنبال افزایش فالوورهای خود بوده است.

سرپرست پلیس فتای فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران افزود: با توجه به اعترافات متهم، برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شد و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا