کد مطلب: 150900
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
با مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و فعالیت های آموزشی از ۱۵ شهریور ماه آغاز خواهد شد.
 

به گزارش ایران خبر، از اوایل سال با توجه به بیان این احتمال که سال تحصیلی آینده ممکن است با شروع موج دوم شیوع کرونا در کشور همراه باشد و با شیوع آنفلوآنزا نیز همراه باشد و همین مساله آموزش را تحت تاثیر قرار دهد، این احتمال مطرح شد که سال تحصیلی آینده زودتر از مهرماه کار خود را آغاز کند. هر چند همواره مسئولان آموزش و پرورش اعلام کردند برای بازگشایی مدارس هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است که در مهرماه خواهد بود یا شهریور اما امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور با اعلام اینکه در این جلسه موافقت شد تا آموزش مدارس از ۱۵ شهریور ماه آغاز شود، مهر تاییدی بر سناریوی آغاز زودهنگام سال تحصیلی آتی رقم خورد.

رئیس جمهور در این جلسه در خصوص بخش آموزش و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا در این خصوص گفت: بر اساس تصمیم گیری ها، فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود.

وی اعلام کرد: دست آموزش و پرورش باز است تا جاهایی اگر نیاز بود اول شهریور نیز مدارس آغاز به کار کند. مبنا را می‌گذاریم ۱۵ شهریور اما دست آموزش و پرورش باز است تا بنا به شرایط استان‌ها پیش از آن هم در شهریور ماه سال تحصیلی و آموزش را آغاز کند.

رئیس جمهور بیان کرد: شرایط آموزش در نقاط مختلف کشور متفاوت است؛ بخشی در فضای مجازی و بخشی دیگر در فضای حقیقی انجام خواهد شد. همچنین ممکن است در برخی از نقاط کشور تعداد دانش‌آموزان به صورت یک روز در میان تقسیم شوند تا به مدرسه بروند. بر این اساس تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس حذف می‌شود تا مدارس این مسائل را به خوبی مدیریت کنند.

پیش از این نیز وزیر آموزش و پرورش بیان کرده بود: اگر بنا شود تعداد حاضران کاهش یابد، دانش‌آموزان را برای به مدرسه آمدن به چند بخش تقسیم می‌کنیم.
 

منبع : خبرگزاری مهر