کد مطلب: 151002
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۵
اهواز - رئیس شورای روستای «نزهه» و عضو شورای بخش غیزانیه گفت: ۱۰ هزار نفر در بخش غیزانیه که آب مورد نیازشان از چاه‌های آب کمتوله در رامهرمز تأمین می شود، وضعیت مناسبی ندارند.
 
به گزارش ایران خبر، جعفر مجدمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای کار هم اعلام کرده بودیم که رسیدن به آب پایدار در غیزانیه در گروی افتتاح فاز دوم آب‌رسانی است و با افتتاح آن شاهد تحقق آب‌رسانی خوبی برای غیزانیه خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر مردم نزهه برای تأمین آب‌رسانی خود دیگر به ایستگاه نزهه نمی‌روند تا درخواست تانکر داشته باشند چرا که در ۸ روز اخیر آب‌رسانی در این منطقه بهتر شده است.

رئیس شورای روستای «نزهه» و عضو شورای بخش غیزانیه با اشاره به اینکه روستاهای قبل از نزهه نیز آب‌رسانی نسبتاً خوبی را در مقایسه با قبل دارند، تصریح کرد: هرچند آب قطع و وصلی دارد ولی مردم این منطقه دیگر مراجعه آن‌چنانی برای درخواست آب نداشته چرا که در ساعاتی از شبانه‌روز آب پایدار دارند.

مجدمی عنوان کرد: در این بین ۳۰ روستایی که از چاه‌های آب کمتوله در رامهرمز تأمین آب می‌شوند، وضعیت مناسبی ندارند.

وی در پایان گفت: جمعیت این روستاها به طور تقریبی ۱۰ هزار نفر است و هنوز با تانکر آب‌رسانی می‌شوند.

به گزارش ایران خبر، استاندار خوزستان روز ۲۴ خرداد ماه در مراسم افتتاح فاز نخست آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه اظهار کرد: در حال حاضر تأمین آب برای ۳۷ روستای بخش غیزانیه امکان پذیر شد. ۱۲ روستا به‌صورت شبانه‌روزی، ۱۸ روستا حداقل ۱۰ ساعت در روز و ۷ روستا در دهستان مشرحات در بعد از ظهر از آب برخوردار می‌شوند.

وی اعتبار هزینه شده برای آب‌رسانی به این ۳۷ روستا در دهستان‌های غیزانیه و مشرحات را بیش از ۶۵ میلیارد تومان برشمرد و گفت: مجتمع تأسیسات آب‌رسانی کمتوله رامهرمز ۴۸ ساعت آب را برای شرق بخش غیزانیه و ۳۰ ساعت را برای روستاهای شابهار رامشیر تأمین می‌کرد که در فاز دوم اجرای طرح آب‌رسانی، آب روستایی شابهار از مجتمع آب‌رسانی رامشیر تأمین شد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با انجام این کار، تأسیسات آب‌رسانی کمتوله رامهرمز کار تأمین آب شرق بخش غیزانیه را که شامل ۳۳ روستا است، بر عهده خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری مهر