کد مطلب: 151142
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۸
فرمانده کل سپاه گفت: این موضوعاتی که آمریکایی‌ها در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مطرح می‌کنند، اثری در قدرت دفاعی ما ندارد و در آینده نزدیک شاهد ورود سیستم‌های غافلگیرانه خواهیم بود.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از دستاوردهای جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در تحریم تسلیحاتی جهانی هستیم؛ از یک طرف تحریم‌های تسلیحاتی وجود دارد و از طرف دیگر آمریکا و متحدانش جزو تهدیدات ما هستند.

وی افزود: ما باید بین نیازهای دفاعی‌مان و فضای موجود رابطه بسیار قدرتمندی را برقرار کنیم، این تحریم تسلیحاتی به فضل الهی فرصت بزرگی را برای جوانان دانشمند و مهندسان ایرانی فراهم کرد که همه نیازهای دفاعی کشور را با تکیه بر همین استعدادها و ظرفیت‌های بومی طراحی و تولید کنند و بسازند.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز تنوع و آرایه وسیعی از فناوری‌ها را مشاهده کردیم که بچه‌های نیروی زمینی سپاه آن‌ها را تولید کردند به نحوی که امروز برای تمام سیستم‌های سلاح مورد نیاز شروع به طراحی برای تولید کردند و این شامل سلاح‌های سبک تا خمپاره اندازها، توپخانه، موشک‌اندازها، سامانه‌های زرهی و انواع مختلف سیستم‌های مهندسی، سامانه‌های اطلاعاتی و کشف دشمن، سیستم‌های حفاظت الکترونیک را شامل می‌شود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: نکته مهمی که اینجا وجود دارد، استفاده از فناوری‌های برترساز و تکنولوژی‌های مدرن است که نیروی زمینی ما را امروز قادر می‌کند یک جنگ تمیز در محیط پیچیده انجام دهد؛ جنگ تمیز یعنی جنگی که مبتنی بر استفاده کم از سلاح، اما استفاده دقیق و مؤثر و در عین حال ویرانگر باشد، به عبارت دیگر هم در بعد ارتقا مواد منفجره و هم قدرت تخریب کار شده است.

این مقام عالی‌رتبه نظامی افزود: در واقع فناوری‌هایی که شاید امروز در ابعاد جهانی در حوزه رزم زمینی وجود دارد، این فناوری را ما در ساختار و در بدنه ذهنی و فکری و فیزیکی سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی نیروی زمینی داریم.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه فرماندهی این نیرو تمرکز تلاش‌های خودش را بر تقویت این مجموعه گذاشته‌است، از اعتبارات، فضای فیزیکی و نیروی انسانی یک رابطه خیلی خوبی بین سازمان جهاد خودکفایی با مؤسسه‌های دانش‌بنیان و هسته‌های رشد و فناوری در داخل کشور برقرار شده و این‌ها با ایجاد مراکز بزرگ برای حمایت از مؤسسه‌های دانش‌بنیانی که حاضرند و قادرند در حوزه سیستم‌های تسلیحات و تجهیزات کار کنند، متصل شدند و ما را حمایت می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: این باعث شده که جوان‌های پر تلاش و اندیشمند و دانشمند کشورمان پیوند عمیقی بین آن‌ها و نیروی زمینی ما برقرار شود؛ ما امروز در هیچ‌یک از سیستم‌های سلاح در نیروی زمینی به هیچ کشوری و قدرتی نیاز نداریم، لذا این موضوع که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها تحت عنوان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مطرح می‌کنند، هیچ‌گونه تأثیری در وضعیت دفاعی ما ندارد.

سردار سلامی تأکید کرد: چون ما به مرحله خود اتکایی و استقلال در این زمینه رسیده‌ایم، بنابراین وضعیتی بسیار امید بخش و جهت بسیار درستی به سمت یک آینده شکوفا و قدرتمند اتخاذ شده و ما در آینده‌ای نزدیک‌تر شاهد ورود یک سری سیستم‌های غافلگیر کننده خواهیم بود.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: طراحی دوستان این است که غافلگیری فناورانه را در دستور قرار دهند و به گونه‌ای عمل کنند که هرگز در مقابل فناوری‌های دشمن، غافلگیر نشویم.

منبع : خبرگزاری مهر