کد مطلب: 151461
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۵
با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امکان استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی کارگران در کل کشور فراهم شد.
 

به گزارش ایران خبر، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی،اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای تفاهم نامه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به بازنشستگان کشوری و استفاده از ظرفیتهای مجموعههای ورزشی تفریحی کارگران کشور که امروز (سه شنبه ۱۷ تیرماه) برگزار شد، با قدردانی از رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری برای توجه به خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در کنار مساله حقوق و معیشت بازنشستگان گفت: این تفاهم نامه فصل جدیدی از همکاری های بین دستگاهی است.

صادقی فر با بیان اینکه معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشترکان و ذی نفعان این وزارتخانه را عهده دار است، اظهار کرد: بخش اعظم مخاطبان طرح های فعلی را کارگران تشکیل می دهند که باید تلاش کنیم خدمات و امکانات موجود و در اختیار دستگاه‌های مختلف وزارتخانه، برای سایر مخاطبان از جمله بازنشستگان نیز قابل استفاده شود. 

وی ۲۷۰ مجموعه ورزشی و شش مجموعه اقامتی فرهنگی در سراسر کشور را بخشی از امکانات در اختیار وزارت کار برشمرد و گفت: از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری هم می توانند از این مجموعهها استفاده کنند. 

معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش، آموزش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان را از اهداف مهم این وزارتخانه و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری عنوان و بیان کرد: یکی از آثار این تفاهم نامه، بهره گیری از برنامه‌های علمی و مکانهای مناسب برای ارتقای سلامت بازنشستگان است که با توسعه و توجه به ورزش می توان آن را پیگیری کرد.

صادقی فر همچنین پیشنهاد داد: می‌توان در فدراسیون ورزشی کارگران کشور، انجمن ورزشی بازنشستگان را ایجاد کرد تا برنامه‌های ورزشی و رقابتهای این حوزه به شکل نظام مند و با نشاط بیشتر برگزار شود. 

اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست با اشاره به توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استفاده حداکثری از ظرفیتهای درون مجموعه این وزارتخانه گفت: برنامه صندوق بازنشستگی بهره‌گیری از امکانات و خدمات مجموعههای وابسته به وزارتخانه و صندوق و همچنین سایر سازمانها در سطح کشور برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان است. 

افتخاری به ابعاد مختلف کیفیت زندگی اشاره کرد و گفت: در کنار معیشت و اقتصاد خانواده، مساله سلامت و ورزش نیز برای ارتقای کیفیت زندگی اهمیت دارد.

وی ورزش کردن و بهره‌مندی از فضاهای مناسب ورزشی را برای بازنشستگان مهم عنوان کرد و افزود: سالم نگه داشتن روح و جسم در این دوره بسیار حائز اهمیت است و ما هم بر خود واجب می دانیم تا به این حوزه نیز توجه بیشتری کنیم. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تصریح کرد: مجموعه وزارت رفاه از نظر مخاطب و ذی نفعان بسیار متنوع است و می توان با ایجاد هم افزایی در درون این مجموعه، خدمات بهتر و در ابعاد گسترده‌تری برای اعضای تحت پوشش ارائه داد.

وی تاکید کرد: نمی توان مسیر ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان در ابعاد مختلف را یکباره و به سرعت طی کرد، بلکه این مهم نیازمند حرکت گام به گام است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگان حاضر در این نشست، با قدردانی از رویکرد مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه خدمات رفاهی و توجه به سلامت و برنامه های اجرا شده برای ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان کشوری بر ضرورت آموزش‌های مختلف به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و آی تی تاکید کردند؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز با تایید نیازهای آموزشی بازنشستگان، از تفاهم نامه مشترک با سازمان فنی حرفه‌ای کشور برای ارائه خدمات آموزشی و فنی به بازنشستگان و فرزندان آنها در آینده نزدیک خبر داد.

منبع : خبرگزاری ايسنا