کد مطلب: 151610
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال مذاکره و تفاهم با وزارت بهداشت هستیم که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی نیز مانند سایر بیمه‌شدگان از اعتبار برداشت شده از صندوق توسعه ملی برخوردار شوند.
 

به گزارش ایران خبر، مصطفی سالاری در خصوص پروژه‌های بیمارستان میلاد ۲ و ۳ و روند ساخت آن به خبرنگار مهر گفت: چند سال قبل ۸ پروژه بزرگ بیمارستانی در کشور تعریف شد و قرار بود یک شرکت اروپایی تأمین‌کننده مالی آن باشد و احداث آن را بر عهده بگیرد اما به دلیل مشکلاتی، امکان حضور و مشارکت آنها منتفی شد و این پروژه‌ها فعلاً متوقف شده است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که بتوانیم از ظرفیت بورسی، املاک و مستغلات استفاده کنیم و احداث این مراکز را ادامه دهیم که البته در مرحله گفت‌وگوی اولیه است و هنوز نتیجه نهایی آن حاصل نشده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر هزینه درمان کرونا بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در مراکز وزارت بهداشت گفت: اعتباری از سوی صندوق توسعه ملی برای درمان تمامی بیماران کرونایی اختصاص یافته است اما هنوز بحث درباره هزینه‌کرد مبلغی که از صندوق توسعه ملی برداشته شد، وجود دارد و در حال کار بر روی آن هستیم.

سالاری گفت: تصمیم ما این است که همه بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی و … از این اعتبار، برخوردار و با آنها یکسان و مشابه برخورد شود و درباره اینکه این موضوع بین وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی راهبری شود، در حال مذاکره هستیم که امیدواریم نتیجه دهد.

وی همچنین در خصوص استفاده بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی از مراکز وزارت بهداشت به خبرنگار مهر گفت: در همه جای دنیا این‌گونه است که صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی خرید خدمت انجام می‌دهند و ما نیز در کشور این روند را ادامه می‌دهیم و نمی‌توانیم به تنهایی برای ۴۵ میلیون بیمه شده، مراکز درمانی و خدمات داشته باشیم. همچنین متولی درمان کشور، وزارت بهداشت است و ما از آنها خرید خدمت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: مراجعه بیمه‌شدگان ما به مراکز درمانی وزارت بهداشت، دلیل این موضوع نیست که از مراکز ما ناراضی هستند.

منبع : خبرگزاری مهر