کد مطلب: 151681
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷
رسانه‌های انگلیس از اجباری شدن استفاده از ماسک در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های این کشور خبر دادند.
 

به گزارش ایران خبر، رسانه های انگلیس اعلام کردند: بوریس جانسون نخست وزیر این کشور استفاده از ماسک در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها را از بیست و چهارم ماه جاری میلادی اجباری کرده است.

اجرای این قانون توسط پلیس و نه کارکنان فروشگاه ها و سوپرمارکت ها انجام می شود و افرادی که هنگام خرید از پوشیدن ماسک خودداری کنند به پرداخت ۱۰۰ پوند محکوم شده و در صورتیکه طی ۱۴ روز پرداخت کنند میزان جریمه آنان به نصف کاهش پیدا می کند.

همچنین قوانین اعمال شده به منظور مقابله با کروناویروس مشابه با مواردی است که در حال حاضر در سیستم حمل و نقل عمومی این کشور قابل اجراست و تنها کودکان کمتر از ۱۱ سال و افراد معلول از رعایت این قوانین مستثنی خواهند بود.

استفاده از ماسک از هفته گذشته در اسکاتلند نیز اجباری شده و هم‌اکنون در حدود ۱۲۰ کشور از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا و یونان پوشیدن ماسک برای حضور در اماکن عمومی ضروریست.

به گزارش اسکای نیوز، نخست وزیر انگلیس با اعلام اجباری شدن استفاده از ماسک در فروشگاه ها گفت: شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد استفاده از ماسک در اماکن سربسته به حفظ سلامت افراد در برابر کروناویروس کمک می کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا