کد مطلب: 151828
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس توقع دارد رئیس‌جمهور هر چه زودتر وزیر صنعت، معدن و تجارت را معرفی کند.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری، گفت: شاهد وضعیت بازار هستیم، قیمت خودرو و لوازم خانگی به طور عجیبی افزایش پیدا کرده است، در این شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست اداره می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود رئیس جمهور، وزیری برای وزارت صمت معرفی کند، در این آشوب بازار وزارت با سرپرست اداره می‌شود، آیا شرایط کشور عالی است که همچنان وزارت صمت با سرپرست اداره شود، اگر قرار است آقای مدرس خیابانی به عنوان وزیر معرفی شود هر چه زودتر مجلس اعلام کند و اگر نظر دیگری دارند آن را اطلاع دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: در شرایطی که وزارت بهداشت و درمان تعداد مبتلایان به کرونا را سیصد هزار نفر اعلام می‌کند، رئیس جمهور آمار ۲۵ میلیون را مطرح می‌کند، مگر آقایان در جلسات دولت یکدیگر را نمی‌بینند، چرا آمارشان این میزان اختلاف دارد؟!

سلیمی گفت: چرا آقایان با هم مشورت نمی‌کنند و یک آمار رسمی نمی‌دهند، الان کدام رسمی، کدام غیررسمی، کدام صحیح و کدام ناصحیح است؟!

محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار این نماینده مجلس، گفت: درست است که در چارچوب قانون همچنان می‌توان وزارت صمت را با سرپرست اداره کرد اما از آنجایی که بیشترین حوزه اقتصادی کشور به این وزارتخانه برمی‌گردد، انتظار می‌رود هر چه زودتر برای وزارت صنعت، معدن و تجارت وزیری معرفی شود.

وی با بیان اینکه هر چند از لحاظ زمانی و قانونی، اداره وزارتخانه با سرپرست ممکن است اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور حتی یک روز دیرتر معرفی کردن وزیر تبعات زیادی به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: مجلس توقع دارد رئیس جمهور هر چه زودتر وزیر صنعت، معدن و تجارت را معرفی کند.

منبع : خبرگزاری مهر