کد مطلب: 151841
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
وزرای خارجه ایران و عراق با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند و مسائلی همچون مقابله با تروریسم و انتقال تجربیات برای مبارزه با کرونا را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 

به گزارش ایران خبر، محمد جواد ظریف و فواد حسین وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق در دور دوم گفتگوهای خود در خصوص ابعاد مختلف روابط دو جانبه از جمله سیاسی، اقتصادی، امنیتی و ... گفتگو و تبادل نظر کردند.

سفر پیش روی نخست وزیر عراق به ایران، پیگیری توافقات سفر حسن روحانی به عراق، تقویت و تشدید همکاری‌ها برای پیگیری حقوقی شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، تقویت روابط اقتصادی و تجاری دو جانبه بویژه برگزاری (مجازی) کمیسیون مشترک اقتصادی، مقابله مشترک با تروریسم، تقویت همکاری و انتقال تجربیات برای مقابله با کرونا از جمله محورهای گفتگوی دو مقام بود.

گفتنی است، وزیر امور خارجه در بدو ورود به عراق، در محل شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی مهندس و همراهانشان در فرودگاه بغداد حاضر شد و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

ظریف همچنین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در بغداد فرصت خواهم داشت تا با مقامات مختلف عراقی از جمله ٰرئیس‌جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان، وزیر خارجه، رئیس قوه قضائیه، رئیس حشدالشعبی و مسئولان سیاسی این کشور دیدار کرده و تبادل نظر کنم.

وی افزود: در مورد همکاری‌های دو کشور که در سفر آقای روحانی به بغداد مورد توافق قرار گرفت و همچنین پیرامون مسائل منطقه‌ای، جنایت آمریکایی‌ها در منطقه، به شهادت رساندن شهید قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی مهندس و سایر همراهانشان و موضوعات دیگر همکاری‌های منطقه‌ای را با برادران عراقی گفتگو خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر