کد مطلب: 151886
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۱
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشدید نظارت بر بازار خبر داد و گفت: انبارها و محل‎های نگهداری کالا زیر ذره‌بین بازرسان قرار دارند.
 

به گزارش ایران خبر، عباس تابش در نشست ستاد تنظیم بازار از تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی و اقلام پرمصرف مورد نیاز مردم خبر داد و گفت: انبارها و محل‌های نگهداری کالا زیر ذره‌بین قرار دارند و بر این اساس، انبارها برای محتکران ناامن خواهد بود.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: گشت‌های مشترک در بازار و مراکز نگهداری و عرضه کالا ۵۱ درصد و تعداد بازرسی‌ها در سه ماهه نخست امسال، ده درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در این مدت تعداد پرونده‌های بررسی شده در این سازمان از حداقل یک میلیارد تومان تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از ۳۵ پرونده به ۵۶۱ پرونده افزایش یافت که رشد هزار و ۶۰۰ درصدی را نشان می‌دهد. در این میان به جای برخورد با تخلفات صنفی، برخورد با تخلفات کلان در دستور کار ما قرار دارد و این رویکرد سازمان حمایت است.

به گفته تابش، ۱۷ گروه کالایی در اولویت بازرسی هفتگی این سازمان قرار دارد که در سه ماهه نخست امسال ۳۲۸ هزار و ۲۱۸ مورد بازرسی بر روی این کالاها انجام شده که به تشکیل ۱۲ هزار و ۶۵۲ پرونده تخلف منجر شده و از مردم تقاضا می‌شود و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موارد را از طریق سامانه ۱۲۴، «نرم افزار قیمت» و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها شکایت‌های موردی خود را اعلام کنند تا در سریع‌ترین زمان رسیدگی شود.

منبع : خبرگزاری مهر