کد مطلب: 151963
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از حریق یک واحد سرایداری در یک ساختمان واقع در سعادت آباد خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، ‌سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ساعت ۱۰:۰۷ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در مجتمع مسکونی واقع در سعادت‌آباد میدان فرهنگ به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: بلافاصله سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام می‌شوند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: مشاهده می‌شود که محل آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی ۵ طبقه ۱۰ واحدی بوده که در پارکینگ این مجتمع، اتاقکی ۱۰ تا ۱۲ متری برای اسکان سرایدار ساخته شده بود که مورد حریق واقع می‌شود.

ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانان مشاهده می‌کنند که این اتاق کاملاً آتش گرفته و آتش در حال سرایت به خودروها و دیگر طبقات بوده است.

وی بیان کرد: ساکنان به دلیل دودزدگی نمی‌توانستند به داخل راهروها بیایند، از منازل خود خارج شوند و مجبور بودند که در بالکن‌هایشان حضور داشته باشند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، آتش‌نشانان ضمن خاموش کردن آتش، ۱۶ نفر از ساکنان این ساختمان که در خانه‌هایشان در آن لحظه حضور داشتند، هم از طریق نردبان هیدرولیکی و هم راه‌پله‌ها با گذاشتن ماسک‌های تنفسی بر روی صورت آنها خارج کردند.

ملکی گفت: این آتش‌سوزی مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشته اما برای سلامت وضعیت جسمانی ساکنان، آنها تحویل عوامل اورژانس داده شدند.

منبع : خبرگزاری مهر