کد مطلب: 152056
 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۸
اهواز– فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: با تلاش بی‌وقفه مأموران انتظامی استان خوزستان یک تیم مسلح سه نفره تجزیه‌طلب در ماهشهر متلاشی شد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حیدر عباس زاده در بیان جزئیات خبر اظهار کرد: چهارشنبه‌شب هفته گذشته این تیم سه نفره در شهرک شهید مدنی ماهشهر، هم‌زمان به سمت منازل مسکونی فرمانده پایگاه بسیج این شهرک و یکی دیگر از اعضای مؤثر پایگاه بسیج تیراندازی کردند.

وی افزود: در جریان این تیراندازی متأسفانه مادر یکی از عوامل بسیج شهرک شهید مدنی پس از اصابت گلوله این افراد به شهادت رسید.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: بعد از این حمله تروریستی موضوع در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت و آگاهی شهرستان ماهشهر قرار گرفت.

وی بیان کرد: به لطف خدا و هدایت عملیاتی مستمر، کمتر از ۴۸ ساعت سه نفر از عاملان اصلی این حادثه تروریستی شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: از این افراد، دو قبضه سلاح جنگی کلاشینکف و پنج تیر شورشی همراه با ۵۶ عدد فشنگ جنگی و شورشی و نیز یک دستگاه موتور سیکلت کشف و ضبط شد.

سردار عباس زاده افزود: در تحقیقات اولیه سه فرد تروریست و تجزیه‌طلب به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان اضافه کرد: این افراد سه سال پیش تغییر مذهب داده و گرایش‌های تجزیه‌طلبانه پیدا کردند.

وی افزود: این سه نفر دارای سوابقی چون تیراندازی به پایگاه‌های بسیج و انتظامی، قدرت‌نمایی با سلاح در مراسم اعیاد مذهبی با انگیزه امنیتی هستند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان انگیزه این افراد را در تیراندازی به عوامل بسیج شهرک شهید مدنی ماهشهر تروریستی عنوان کرد و افزود: پلیس استان خوزستان با حمایت دستگاه‌های امنیتی و قضائی استان با اقتدار خواب را از چشمان این افراد خواهد ربود.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان افزود: فرزندان ملت در نیروی انتظامی خوزستان برای برقراری نظم و امنیت شهروندان از جانشان مایه گذاشته و اجازه نخواهند داد تا معاندان نظام آرامش مردم را بر هم زنند.

تحقیقات از این تیم تروریستی تجزیه‌طلب ادامه دارد.

منبع : خبرگزاری مهر