کد مطلب: 152233
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۳
ایسنا/بوشهر
 
به گزارش ایران خبر، سعید کشمیری با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار در بیمارستان‌های بوشهر بستری‌ شده‌اند، افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۲ مورد مثبت قطعی بوده‌اند. در حال حاضر نیز ۱۶۸ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی اظهار کرد: متأسفانه یک نفر از همشهریان عزیزمان روز یکشنبه، دو نفر روز دو شنبه و پنج نفر نیز روز سه‌شنبه و یک نفر نیز ۱۲ تیر ماه فوت‌شده‌اند که تست کرونای آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است که یکی از موارد نوزاد ۵۶ روزه (دارای عفونت خون) بوده و مابقی در رده سنی ۳۳ (سابقه نارسایی کلیه، دیابت و دیالیز) تا ۹۳ سال هستند.

این مسئول با بیان اینکه هم‌اکنون ۵۰ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۹ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص ذبح دام در عید قربان با توجه به بیماری کرونا اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا به مردم توصیه می شود برای ذبح دام در عید قربان استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و ضدعفونی کردن آن‌ها قبل و بعد از ذبح، نگهداری امعاء و احشاء دام در یخچال ۴۸ ساعت قبل از مصرف را رعایت کنند.

کشمیری افزود: قربانی نکردن دام‌های دارای علائم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که شهروندان عزیز باید برای ذبح دام در عید قربان باید رعایت کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا