کد مطلب: 152471
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵
یک عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از پیگیری موضوع بیمه، حقوق معوقه و بازگشت به کار کارگران اخراجی شرکت هفت تپه در نشست امروز نمایندگان مجلس با نمایندگان کارگران خبر داد.
به گزارش ایران خبر، سیدنظام الدین موسوی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: من به همراه دو تن از نمایندگان روز شنبه برای پیگیری مطالبات کارگران هفت تپه سفری به شوش داشتیم و در جمع آنها حضور پیدا کردیم. نهایتا با شنیدن حرف های آنها به این نتیجه رسیدیم که ممکن است برخی مسائل در سطح استانی قابل حل نباشد لذا بعدازظهر امروز چهارشنبه نشستی را در مجلس با حضور آقای نیکزاد، نایب رئیس مجلس، ۱۲ نفر از نمایندگان کارگران و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی و نظارتی ذی ربط برگزار کردیم.

وی افزود: در این جلسه صحبت های کارگران و مطالبات آنها مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد. البته آنها اولویت های مختلفی دارند لذا در راستای مطالبات آنها تصمیماتی گرفته شد از جمله در مورد حقوق آنها که سه ماه است عقب افتاده و پرداخت نشده قرار شد از منابعی پیگیری شود و تامین منبع صورت گیرد تا پرداخت شود. نماینده سازمان تامین اجتماعی هم گفت که بیمه آنها هم طبق روال انجام خواهد شد تا اخلالی در بیمه کارگران ایجاد نشود. تصمیم دیگر درباره کارگران اخراجی بود که مقرر شد اگر کسی به ناحق اخراج شده به کار برگردانده شود.

موسوی با اشاره به بررسی موضوع اهلیت مدیریت فعلی شرکت در این جلسه گفت: مدیر فعلی عملکرد خوبی نداشته و دچار سوءمدیریت بوده است. اهلیت شرایط خاص خود را دارد و باید حقوق کارگران تامین شود و سطح تولید مجموعه نیز بالا برود در حالی که تولید شکر به شدت افت شده و از ۶۰ هزار تن به کمتر از ۲۰ هزار تن رسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: در این جلسه مقرر شد نهادهای نظارتی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی راجع به اهلیت مدیر فعلی تصمیم گیری کنند. همچنین با توجه به این که رئیس دیوان محاسبات دستور تحقیق و تفحص در این زمینه را صادر کرده بود نماینده ایشان در این جلسه محورهای تحقیق و تفحص را بیان کرد.

موسوی اضافه کرد: با توجه به این که کشت یک بازه زمانی خاص دارد، بر اساس تصمیمی که در این جلسه اتخاذ شد، استانداری خوزستان موظف شد که اجازه ندهد کشت مجموعه متوقف شود بلکه با مدل و شیوه مطلوب در بازه زمانی مقرر انجام شود.

وی در پایان با بیان این که هفته آینده نحوه اجرای این تصمیمات پیگیری خواهد شد، گفت: ما چهارشنبه آینده برای بررسی مجدد اقدامات اجرایی جلسه ای را تشکیل خواهیم داد.

منبع : خبرگزاری ايسنا