کد مطلب: 152507
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: بیماری کووید-۱۹ محدودیتهای نظام سلامت را بیشتر تحت فشار قرار داده و هیچ کشوری از این بیماری در امان نیست.
 

به گزارش ایران خبر، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (پنج شنبه) در اظهاراتی گفت: بیماری کووید-۱۹ یادآور این موضوع است که یک بیماری می تواند موجب ناامنی و بی ثباتی در جهان شود. همچنین شیوع این بیماری نشان داد سرمایه گذاری در حوزه سلامت به چه میزان اهمیت دارد.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» افزود: همه گیری بیماری کووید-۱۹ جهان ما را تغییر داده است. این بیماری محدودیتهای نظام سلامت که هم کشورهایی با سیستم قوی و هم ضعیف با آن مواجه هستند تحت فشار قرار داده است. هم اکنون تمامی کشورها با این بیماری درگیر هستند و هیچ کشوری از آن در امان نیست.

وی تاکید کرد: جهان فراگرفته است که ضرورت دارد تا برای آمادگی در برابر همه گیری بیماری و بحران اقلیمی سرمایه گذاری کند و درصورتیکه این آمادگی وجود نداشته باشد با آسیبهای گسترده ای مواجه خواهیم شد.

به گزارش ایران خبر، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه با شیوع کروناویروس تمامی کشورها با میزان درآمد پایین و متوسط آسیب جدی متحمل شدند، تاکید کرد: هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند با این ویروس مقابله کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا