کد مطلب: 152584
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: فشار اقتصادی مردم روز به روز در حال افزایش است و این در حالی است که رئیس جمهور به طور کامل وظایف خود را رها کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: فشار اقتصادی به مردم روز به روز افزایش می یابد و انتظار مردم از مجلس انقلابی آن است که در این زمینه اقدام عاجل انجام دهند تا مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود.

وی بیان کرد: گرانی روزانه خودرو، مسکن و دلار باعث عدم امنیت اقتصادی برای مردم شده و تولیدکنندگان شرایط بسیار سختی دارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور به طور کامل وظایف خود را رها کرده است و می گوید مردم در تأمین نیازهای اساسی خود مشکلی ندارند که باید گفت ای کاش آقای روحانی یک روز مانند مردم عادی زندگی می کرد تا درک کند چه بلایی سر مردم آمده است.

موسوی لارگانی با اشاره به طرح سئوال از رئیس جمهور گفت: مجلس به دنبال مجادله با دولت نیست اما حرف ما این است که عملکرد دولت بسیار نامطلوب بوده و رئیس جمهور با عملکرد ضعیف خود باعث مشکلات زیادی برای مردم شده و باید به نمایندگان پاسخگو باشد.

وی تأکید کرد: سئوال از رئیس جمهور را جریان خاصی هدایت نمی کند، بلکه سئوالات ما از وی درباره مسائل اقتصادی است و پیگیر این مسئله و احضار رئیس جمهور به مجلس هستیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سئوالات نمایندگان باید هر چه سریعتر به کمیسیون های تخصصی ارجاع و مورد بررسی قرار گیرد و نمایندگان مجلس باید با بی قانونی های دولت مقابله کنند.

موسوی لارگانی درباره طرح گشایش اقتصادی گفت: انتظار ما از رئیس مجلس آن است که در جلسه سران قوا از شأن مجلس دفاع کند، چرا که این طرح ها باید در مجلس به تصویب برسد، نه در شورای عالی هماهنگی سران قوا.

وی ضمن انتقاد از عملکرد دولت گفت: رئیس جمهور در زمان انتخابات وعده می داد که چنان رونق اقتصادی ایجاد می کند که مردم به یارانه هم احتیاج نداشته باشند اما عملکرد دولت نشان می دهد که دولت در زمینه اقتصادی بسیار ضعیف بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر