کد مطلب: 152645
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۱
وزیر اقتصاد با تکذیب اطلاعیه شرکت پالایش و پخش فرآورده نفتی گفت:سهام پالایشی‌ها که قرار بود در دارادوم عرضه شود به علت آماده نبودن دستگاه ذیربط(وزارت نفت) بصورت بلوکی یا شناور عرضه خواهد شد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند در حاشیه اختتامیه مسابقه آثار کوتاه رادیویی، کار و تولید در پاسخ به این سوال که چرا سازمان خصوصی سازی عرضه دارا دوم را منتفی اعلام کرده است؟ افزود: سهام پالایشی‌ها که قرار بود در دارادوم عرضه شود به علت آماده نبودن دستگاه ذیربط (وزارت نفت) بصورت بلوکی یا شناور عرضه خواهد شد.

وی افزود: دستگاه مربوطه در روزهای اخیر اعلام کرد آمادگی نداریم بر این اساس، دارادوم به صورت بلوکی عرضه می‌شود و اگر هم نتوانستیم، آن را شناور می‌کنیم.

صبح امروز هم سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه ای علت لغو عرضه سهام دارا دوم طی شهریور ماه در بورس را عدم اقدام وزارت نفت در تشکیل صندوق ETF متشکل از سهام چهار پالایشگاه اعلام کرده بود.

اما شرکت ملی پالایش وپخش فراورده‌های نفتی ظهر امروز با تکذیب اطلاعیه سازمان خصوصی سازی اعلام کرد علت لغو عرضه دارا دوم، تصمیم وزیر اقتصاد بوده است.

اما دژپسند در سخنان خود، تلویحاً اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی را تکذیب و بر اطلاعیه سازمان خصوصی سازی صحه گذاشته است.

منبع : خبرگزاری مهر