کد مطلب: 152668
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در ۹ استان کشور طی سه روز آینده خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۲۱ مرداد) در برخی مناطق استان‌های اردبیل، گیلان، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب فارس به ویژه طی ساعات بعد ازظهر بارش پراکنده رخ می‌دهد، گفت: طی این مدت در نوار شمالی افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز همچنین در استان‌های ایلام و خوزستان وزش باد به نسبت شدید پدیده غالب است و سواحل شرقی دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیاییان با بیان اینکه طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۲ و ۲۳ مرداد) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود، اظهارکرد: روز جمعه (۲۴ مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در زنجان، قزوین، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه (۲۵ مرداد) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود همچنین طی پنج روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید ادامه دارد و پدیده گرد و خاک به‌ویژه در استان‌های خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ مرداد) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با افزایش باد با احتمال خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۲۳ مرداد) نیز صاف همراه با افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا