کد مطلب: 152737
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اجرای طرح های مدیریت مصرف روزانه موجب شده که پس از ۱۰ سال شاهد وقوع پیک شبانه باشیم به گونه ای که اندکی پیک شب از روز بیشتر شده لذا لازم است در خصوص بهینه سازی سیستم های روشنایی اقدامات جدی تری صورت پذیرد.
 
به گزارش ایران خبر، مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آمار مصرف برق شبانه کشور در ساعت ۲۱ و ۲۱دقیقه به رقم ۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات افزایش یافت که در مقایسه با پیک سال گذشته کمتر از یک درصد  رشد داشته است.  

وی با بیان اینکه میزان مصرف برق روز گذشته در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه به ۵۷ هزار و ۴۰۵مگاوات رسید، اظهار کرد: این میزان مصرف نسبت به زمان مشابه پارسال رکورد شکنی داشته و بیش از ۹۰۰۰ مگاوات شاهد افزایش مصرف هستیم.

به گفته سخنگوی صنعت برق کشور، میزان مصرف برق پارسال کشور در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه ۴۷ هزار و ۸۳۵ مگاوات بوده و این در حالی است که میزان مصرف روز گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۵۷۰ مگاوات بیشتر شده است.

وی با اشاره به مصرف برق بخش صنعت، اظهار کرد: روند مصرف برق در بخش صنایع نیز بیانگر آن است که شب گذشته صنایع ۴۶۶۹ مگاوات مصرف کردند و میزان مصرف روزانه صنایع نیز در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه به رقم ۴۳۷۴ مگاوات رسید.

سخنگوی صنعت برق کشور استفاده از لوازم برقی را مهم ارزیابی کرد و از مشترکان خواست در زمان های اوج مصرف که بین ساعات ۱۳ تا ۱۷ اعلام شده، استفاده از لوازم برقی پر مصرف را به ساعات دیگر منتقل و دمای لوازم سرمایشی را روی حداقل روی عدد ۲۴ تنظیم کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا