کد مطلب: 152888
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۲
بعضی از کاربران فضای مجازی از ادغام پیام‌های شبکه اجتماعی اینستاگرام با فیسبوک خبر دادند.
 
به گزارش ایران خبر، بیش از یک سال پیش، مدیران فیسبوک اعلام کردند که قصد دارند اینستاگرام، واتس‌اپ و برنامه مسنجر را با یکدیگر را ترکیب کرده و از آن‌ها یک برنامه یکپارچه خلق کنند؛ اکنون علائم اولیه این مسئله با جدیدترین بروزرسانی اینستاگرام مشخص می‌شود. اینستاگرام قصد دارد دایرکت‌ها را با پیام‌های موجود در برنامه مسنجر فیسبوک ادغام کند.
بعضی از کاربران iOS و اندروید اینستاگرام در آمریکا اعلام کرده‌اند که پس از بروزرسانی این برنامه پیامی دریافت کرده‌اند که به آن‌ها گفته است از هم‌اکنون می‌توانند با دوستان خود در فیسبوک چت کنند، حتی اگر آن‌ها در اینستاگرام حساب نداشته باشند. همچنین این بروزرسانی قسمت دایرکت‌های اینستاگرام را مطابق با زیبایی شناسی چت مسنجر فعلی رنگی‌تر می‌کند. علاوه بر این نماد دایرکت در گوشه سمت راست بالای برنامه اینستاگرام با آرم مسنجر جایگزین شده است.

تلاش فیسبوک برای یکپارچه کردن نرم افزارهای خود
تاکنون فیسبوک تلاش‌های نسبتا زیادی برای عملکرد بهتر و یکپارچه نرم‌ افزارهای خود کرده است. گفته می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور قرار است شاهد بیشتر شدن یکپارچگی نرم‌ افزارهای خریداری شده توسط این شرکت شویم. اخیرا نیز خبری از اینستاگرام منتشر شد که تلاش این شرکت برای رقابت با شبکه اجتماعی چینی تیک تاک را نشان می‌دهد.
 بر اساس این خبر، فیسبوک تصمیم گرفت تا به جنگ با نرم افزار چینی تیک تاک بپردازد. فیسبوک ماه‌ها آزمایش کرد تا بالاخره توانست قابلیتی مشابه تیک تاک به نرم افزار خود اضافه کند. این قابلیت ریلز نام دارد که پیش‌تر در برزیل و هند در دسترس بود حالا در بیش از ۵۰ کشور همانند انگلیس، فرانسه، استرالیا، ژاپن و آمریکا قابل استفاده است. این نشان می‌دهد که فیسبوک نمی‌تواند محبوبیت شرکت دیگری غیر از خود را تحمل کند و برای بهترین بودن تلاش زیادی می‌کند.
منبع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان