کد مطلب: 152904
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا باید بداند که بهتر است سلطه‌گری و یکجانبه‌گرایی خود را کنار بگذارد.
 
به گزارش ایران خبر، ابراهیم عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شکست آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، گفت: دوران یکجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل به پایان رسیده است و این اتفاق نشان داد که نظام‌های سلطه‌گر به ویژه آمریکا باید بدانند که بهتر است سلطه‌گری و یکجانبه‌گرایی خود را کنار بگذارند.

وی بیان کرد: همه کشورهای دنیا باید بر مبنای نظام چندجانبه‌گرایی رفتار کنند و رویکرد جمهوری اسلامی ایران هم باید با نگاه به افق آینده انقلاب اسلامی و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید نگاه ما به بیگانگان باشد بلکه باید بر اساس راهبردهای نظام جمهوری اسلامی و اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی مسیر خود را پیش ببریم.

عزیزی گفت: شکست آمریکا در شورای امنیت نشان داد ما می‌توانیم با یک راهبرد بلندمدت و ارتباط با کشورهای همسو و دوستان خود، امور را پیش ببریم و همچنین لازم است که به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خودمان و منطقه توجه کنیم و به هیچ وجه نباید این ظرفیت‌ها نادیده گرفته شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای غربی همواره نشان داده‌اند که بر اساس منافع خودشان عمل می‌کنند و در این شرایط ما باید تمرکز خود را روی ارتباط با کشورهای همسو و همسایه بگذاریم و همچنین بر توانمندی‌های داخلی خودمان تکیه کنیم تا از این طریق پاسخ محکمی به نظام سلطه دهیم.

منبع : خبرگزاری مهر