کد مطلب: 152934
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در پی عدم تصویب قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه کرده بود، از پیشنهاد روسیه برای برگزاری نشستی آنلاین بر سر مسئله هسته ایران استقبال کرد.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، لیجیان ژائو سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اش گفت که شکست پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران" باز هم نشان داد که یک جانبه گرایی از حمایت همگانی برخوردار نیست و رفتار سلطه جویانه به موفقیت نخواهد انجامید.
ژائو افزود که آمریکا باید به تحریم های یک جانبه اش پایان داده و با رفتاری معقول به "مسیر درست" پایبندی به توافق هسته ای و تصمیمات شورای امنیت باز گردد.
او همچنین درباره پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آمریکا برای برگزاری نشستی با حضور اعضای دائمی شورای امنیت همچنین ایران و آلمان گفت: چین از پیشنهاد روسیه برای کنفرانسی مجازی درباره مسئله هسته ای ایران استقبال کرده و از آن قدردانی می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین در آخر گفت: ما خواستار تداوم حفظ تعامل و همکاری با تمام کشورهایی هستیم که دغدغه پیش برد مشترک ثبات سیاسی بر سر مسئله هسته ای ایران را دارند.
منبع : خبرگزاری ايسنا