کد مطلب: 152950
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۱
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، گفت: تصمیم جدید کشوری درباره قیمت آرد و نان گرفته نشده است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، سید داوود موسوی با بیان اینکه تصمیم جدید کشوری درباره قیمت آرد و نان گرفته نشده است، گفت: کارگروه ملی گندم، آرد و نان ستاد تنظیم بازار، مرداد سال گذشته یک اختیار کلی به استان‌ها درباره افزایش قیمت نان بر اساس افزایش قیمت مؤلفه‌های زیرمجموعه نان اعطا کرد که همان موقع بعضی از استان‌ها به این افزایش قیمت اقدام کردند.

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اضافه کرد: برخی استان‌ها این افزایش را اعمال نکردند و بعد از تصمیم دولت در مدیریت مصرف سوخت در آبان ۹۸، با ابلاغ دبیر وقت ستاد تنظیم بازار، از افزایش قیمت در بقیه استان‌ها جلوگیری شد.

موسوی گفت: به صورت موردی، استانداران به عنوان رئیس تنظیم بازار استان و بر اساس شرایط استان خود با استفاده از همان اختیار مرداد سال گذشته به افزایش قیمت نان بر اساس تعرفه اعلامی کارگروه ملی گندم، آرد و نان اقدام می‌کنند.

افزایش ۳۵ درصدی قیمت نان در کرمانشاه

وی افزود: در استان کرمانشاه که آخرین تغییرات قیمت نان در آن به آبان ۹۷ برمی گردد و در سال گذشته هم تغییر قیمتی نداشت بر اساس مصوبه تنظیم بازار استان خود افزایش ۳۵ درصدی قیمت نان را امسال اعمال کرده است.

منبع : خبرگزاری مهر