کد مطلب: 153212
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱
نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین نسبت به عواقب به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران توسط آمریکا هشدار داد.
 

به گزارش ایران خبر، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین درباره تصمیم آمریکا برای به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم ها در صفحه توییترش نوشت: تلاش‌های آمریکا برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها(اسنپ بک) می‌تواند به شورای امنیت سازمان ملل آسیب برساند که از جمله آن‌ها در زمینه تحریم هاست.
اولیانوف ادامه داد: تا کنون، تحریم‌های سازمان ملل گاهی کامل اجرا نشده‌اند اما اعتبارشان زسر سوال نرفته است. اسنپ بک می تواند همه چیز را تغییر دهد. آیا این چیزی است که آمریکا می خواهد آن را به دست آورد؟ ما نمی‌خواهیم.
اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می شود که تلاش های دولت آمریکا برای جلب حمایت حداکثری از تصویب پیش نویس قطعنامه ای برای تمدید تسلیحاتی ایران با شکست مواجه شد.
تنها جمهوری دومنیکن و خود آمریکا به تصویب این پیش نویس رای مثبت دادند و این قطعنامه با دو رای مخالف چین و روسیه و ۱۱ رای ممتنع تصویب نشد.

دولت آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته‌ای اکنون مدعی است می‌تواند از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها برای بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده کند. حق استفاده از این مکانیسم تنها در توافق هسته ای و برای اعضای مشارکت کننده در برجام محفوظ است.

منبع : خبرگزاری ايسنا