کد مطلب: 153398
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۴
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، بهروز اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: در طول ایام عزاداری امام حسین(ع) شخصا بیش از ۱۵ هیئت مذهبی را بازدید داشتم و به جرات می‌توانم بگویم که اکثریت آنها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

وی با بیان اینکه یکی دو مورد از هیئت‌ها نواقصی داشتند که تذکرات لازم را دریافت کردند، افزود: استان مرکزی به خوبی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم‌های عاشورا و تاسوعا و عزاداری را برگزار کرد و در واقع تقریبا آنچه از هیئات خواسته شده بودیم، انجام شد.

اکرمی گفت: در تعطیلات اخیر میزان تردد از جاده‌های استان افزایش یافت، اما خوشبختانه استان در واقع محل عبور مسافران بود و شاهد ورود مسافران به شهرستان‌های استان نبودیم.

وی تصریح کرد: استان مرکزی همچنان در بحث شیوع ویروس کرونا در شرایط هشدار قرار دارد، اما نگرانیم و خروج از شرایط قرمز نباید مردم را به اشتباه بیندازد، بلکه باید همچنان به مانند گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند که وضعیت استان هر روز بهتر شود.

معاون استاندار مرکزی درخصوص پیگیری جهت تامین واکسن آنفلوآنزا با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز و شیوع این ویروس در کنار ویروس کرونا، اظهار کرد: در سطح ملی، وزارت بهداشت پیگیر تامین واکسن است و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در صدد تامین و دریافت سهمیه استان است.

وی در خصوص بازدید روز گذشته خود از آرامستان اراک، با اشاره به اعلام نارضایتی شهروندان در خصوص دفن متوفیان و اموات که منجر به این بازدید شد، بیان کرد: خانواده متوفیان باید برای انجام امور اداری و کفن و دفن در ورودی آرامستان معطل می‌ماندند تا برگه ورود نیز دریافت کنند، بر همین اساس مقرر شد که نیازی به دریافت برگه ورود نباشد و خانواده متوفی با تعداد محدود می‌توانند در ساعت کار آرامستان، داخل شوند.

اکرمی با تاکید بر اینکه خوشبختانه پروتکل‌های بهداشتی به خوبی در مجموعه آرامستان در حال رعایت است، افزود: قطعا برگزاری مراسم همچنان در آرامستان ممنوع است، اما خانواده‌ها متوفی به تعداد محدود می‌توانند وارد شوند.

منبع : خبرگزاری ايسنا