کد مطلب: 153408
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: پدافند هوایی در مقابل هرنوع تهدیدی ایستاده و اجازه نفوذ مجهزترین پرنده‌های دشمن را به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران نداده است.
 

به گزارش ایران خبر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، در پیامی دهم شهریور ماه، روز پدافند هوایی ارتش را به فرماندهی و کارکنان این نیرو تبریک گفت.

در این پیام آمده است: پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس با اهدای شهدای گرانقدر و خنثی سازی قریب به ۲۵ هزار حمله ناجوانمردانه دشمن و در سال‌های بعد نیز با رصد لحظه به لحظه آسمان کشور در مقابل هرنوع تهدیدی ایستاده و اجازه نفوذ مجهز ترین پرنده‌های دشمن را به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران نداده است.

متن پیام فرمانده نیروی زمینی ارتش به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد

فرمانده محترم نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

دهم شهریور سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) نمایانگر بصیرت و تدبیر هوشمندانه فرمانده معظم کل قوا (حفظه الله تعالی) در شناسایی تهدیدات و حفظ امنیت پایدار در آسمان کشور است تا آنجا که معظم له پدافند هوایی را خط مقدم و اولویت اول در رهگیری و کنترل تحرکات هوایی دشمنان عنوان کرده‌اند.

پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس با اهدای شهدای گرانقدر و خنثی سازی قریب به ۲۵ هزار حمله ناجوانمردانه دشمن و در سال‌های بعد نیز با رصد لحظه به لحظه آسمان کشور در مقابل هرنوع تهدیدی ایستاده و اجازه نفوذ مجهز ترین پرنده‌های دشمن را به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران نداده است.

امروز دانشمندان جوان و متخصص پدافند هوایی ارتش با تأسی از همرزمان حماسه ساز خود در سایت سوباشی و با درک درست از فرمان حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرده و در حوزه ساخت و تولید قطعات پیشرفته پدافندی به دستاوردهای خیره کننده‌ای نائل آمده‌اند.

با قدردانی از تلاش مجاهدانه تمام مدافعان آسمان جمهوری اسلامی ایران، فرارسیدن روز پدافند هوایی ارتش را به جنابعالی، خانواده‌های معظم شهدا، پیشکسوتان، ایثارگران، آحاد کارکنان همیشه بیدار و خانواده‌های مؤمن و ولایتمدار این نیرو تبریک عرض می‌نمایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش

سرتیپ ستاد کیومرث حیدری

منبع : خبرگزاری مهر