کد مطلب: 153553
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بنا بر برنامه‌ریزی‌های انجام شده نقشه بسیار خوبی برای کل مرزها طراحی شده و در سری اول آن احداث ۱۰ پادگان ویژه پیش‌بینی شده است.
 

به گزارش ایران خبر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید مدیریت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا نگاه ما به نهضت قطعه سازی به عنوان یک مسئله بسیار مهم، همچون فروع دین بوده است و به عنوان یک نهضت الهی به آن نگاه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: امروز نیروی زمینی در ۲۳ رسته مورد نیاز، چرخه دفاعی خود را تبیین می‌کند و توانستیم در حوزه قطعه‌سازی به خودکفایی برسیم و امروز در چرخه دفاع زمینی محتاج بیگانگان نیستیم. نیروی زمینی توانمندی و توانایی لازم را دارد که در حوزه قطعه‌سازی بنا بر اراده فرمانده معظم کل قوا به کشورهای دوست کمک کند.

امیر حیدری در باره روند برگزاری رزمایش‌های نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی هرسال رزمایش‌های مشترک و تخصصی را جهت ارتقای آمادگی نیروهای خود برگزار می‌کند که در این رزمایش‌ها تاکتیک‌های خاص و سلاح‌های ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی در ادامه به حضور نیروی زمینی ارتش در مرزهای شرقی اشاره کرد و گفت: نیروی زمینی در مرزهای غرب و جنوب غرب مستقر بود و از سال گذشته در شمال شرق و شرق نیز مستقر شده است، به همین دلیل نیازمند بودیم تا پادگان‌هایی که قابلیت تاکتیکی ویژه داشته باشند را احداث کنیم تا بتوانیم به خوبی از مرزها دفاع کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بنا بر برنامه‌ریزی‌های انجام شده نقشه بسیار خوبی برای کل مرزها طراحی شده و در سری اول آن احداث ۱۰ پادگان ویژه پیش‌بینی شده است که اولین آن را چند روز پیش افتتاح کردیم و ۹ پادگان دیگر نیز به مرور احداث می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر