کد مطلب: 153908
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۶
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، سعید نادری 25 شهریورماه در نشست مطبوعاتی تصریح کرد: نحوه کار و عملکرد شورای پنجم شهر اراک به شکلی است که مسائل و مشکلات شهری را درگیر مباحث سیاسی نکرده است در حالی که بسیاری سعی دارند اتهام کار سیاسی و سیاسی کاری را به شورا نسبت دهند در حالی که هیچگاه این اتفاق نیفتاده است چراکه کار شهری و مدیریت شهری امری تخصصی است.

وی بیان کرد: اقدامات و کار شورا مشخص است، متوجه نمی شوم کجای کار سیاسی بوده است.

نادری با اشاره به برخی از پروژه های انجام شده در شهر اراک مانند پارک بانوان، افزود: این پروژه قبل از شیوع بیماری کرونا به شدت مورد استقبال شهروندان قرار گرفت، اما برخی نسبت به پیوست فرهنگی و اجتماعی نداشتن پروژه های عمرانی طرح موضوع می کنند، در حالی که بحث در خصوص پیوست ها بسیار دامنه دار است.

وی گفت: افرادی که مخالف اجرای یک پروژه هستند، بحث نبود پیوست های فرهنگی و اجتماعی را مطرح می کنند و با ارائه این پیوست ها از سوی شهرداری مجددا می گویند این چنین پیوست هایی مدنظر نیست، در حالی که پروژه ها باید براساس نیاز شهر و شهروندان تعریف شود و از نظر من به عنوان یک مهندس عمران پروژه ای که برای شهر و شهروندان کارایی دارد باید مورد نظرسنجی قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر اراک به پروژه مجتمع تجاری آفتاب در مرکز شهر اراک اشاره کرد و افزود: این پروژه در واقع در محل شهرداری قدیم شهر اراک واقع شده است. این بنا که می توانست بنایی تاریخی باشد با بی تدبیری تخریب شده و تصمیم بر احداث یک مجتمع تجاری به جای آن گرفته شد.

وی اضافه کرد: شورای پنجم با ورود به موضوع مدیریت شهری از سرگیری ساخت و ساز این مجتمع را در دستور کار خود قرار داد و در نهایت در سال 1398 از طریق فراخوان سرمایه گذاری، پروژه به جهاد نصر واگذار شد و از ابتدای سال تاکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده و تاکنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی نیز حاصل شده است. با توجه به اینکه این پروژه در مرکز شهر واقع شده است، به پیمانکار اعلام شد که اجرای نمای ساختمان در اولویت قرار گیرد تا این سازه زیبایی بصری پیدا کند.

نادری در خصوص اجرای پروژه های عمرانی در شهر اراک گفت: اخیرا اجرای پنج پروژه با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا به مبلغ 300 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است که شامل زیرگذر میدان مقاومت، تقاطع میدان امام خمینی(ره)، تقاطع کمربندی شمالی و جاده فرودگاه، ادامه بلوار شهید آنجفی و جاده فراهان و ادامه بلوار شهید آنجفی از جلوی آرامستان اراک می شود و انعقاد قرارداد آن به زودی انجام می گیرد.

وی بیان کرد: اجرای فاز دوم تقاطع شهید کاوه نبیری به منظور دسترسی شهر صنعتی به کمربندی جنوبی توسط شرکت جهاد نصر نیز آغاز شده است و در کنار آن در مرکز شهر پروژه پیاده راه سازی در حال اجراست که تا دو ماه آینده فاز نخست آن تکمیل می شود، علاوه بر آن احداث باغ ایرانی در کنار بیمارستان سینا به زودی آغاز می شود.

سخنگوی شورای شهر اراک با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه گردشگری دره گردو و عملیات خاکبرداری، گفت: در موضوع اجرای نهضت آسفالت در اراک، امسال در بودجه شهرداری اراک 40 میلیارد تومان اختصاص داده شده است، دو کارخانه تولید آسفالت و شن و ماسه اورهال شده است و با تمام ظرفیت در حال تولید هستند و با تخصیص اعتبار امیدواریم بتوانیم امسال در بحث آسفالت موفق تر عمل کنیم و معابر بیشتری را به لحاظ آسفالت اصلاح کنیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته 85 هزار تن آسفالت و امسال تاکنون 50 هزار تن در شهر اراک تولید و توزیع شده است و امیدواریم تا پایان سال به 100 هزار تن برسد.

نادری در خصوص وضعیت ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک بیان کرد: 50 دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر شده است، اما متاسفانه ناوگان فرسوده است به طوری که متوسط عمر ناوگان اتوبوسرانی اراک بیش از 9 سال است در حالی که عمر مفید یک اتوبوس 10 سال تعریف شده است، دولت در سال های گذشته پرداخت تسهیلات در این زمینه داشت، اما این تسهیلات قطع شده است و شاید بتوانیم از طریق استفاده از اوراق مشارکت امکانی جهت خرید اتوبوس فراهم کنیم، البته اخیرا نوسازی و بازسازی 70 دستگاه اتوبوس فرسوده در دستور کار قرار گرفته است.

منبع : خبرگزاری ايسنا