کد مطلب: 153939
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۳
اطلاعات پروازی سایت ردیابی پروازها نشان می دهد از بامداد امروز ۳ سورتی پرواز ورودی به چابهار و ۳ خروجی به مقاصد تهران و زاهدان داشته است.
 

به گزارش ایران خبر، در حالی که از ۵ شنبه هفته گذشته بر اساس اعلام شرکت مجری پروازهای فرودگاه کنارک-چابهار، به دلیل تعمیرات سطوح پروازی از سوی یگان نظامی مالک این فرودگاه، نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه چابهار متوقف شده بود، بررسی‌ها نشان می‌داد که تعمیرات سطوح پروازی (باندها) و دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری هوایی این فرودگاه در ماه‌های اخیر بازسازی شده است.

در پی این اتفاق، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با ورود به این موضوع، از نیروی هوایی ارتش خواست تا هر چه سریع‌تر نسبت به بازگشایی فرودگاه اقدام کند.

بر اساس اعلام استاندار سیستان و بلوچستان، خواسته نیروی هوایی ارتش، توقف احداث فرودگاه جدید چابهار بود که از سوی سازمان منطقه آزاد در حال احداث است.

با این حال، تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری روز گذشته با سفر به این فرودگاه، از نزدیک در جریان مشکلات پیش آمده میان طرف‌های درگیر در این قضیه قرار گرفت.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، به دستور اسلامی وزیر راه، مشکلات پیش آمده به طور موقت رفع و قرار شد از صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه، فرودگاه چابهار بازگشایی شود؛ ضمن اینکه مقرر شد از شنبه هفته آینده مذاکراتی برای رفع کامل و بلند مدت مشکلات پیش آمده آغاز شود.

بررسی‌های سایت فلایت رادار ۲۴ (وبسایت ردیابی پروازهای تجاری) نشان می‌دهد ۴:۳۰ بامداد امروز (۲۶ شهریور) یک فروند هواپیمای کاسپین و ۹:۱۵ هواپیمای زاگرس از مبدأ فرودگاه مهرآباد و ۹:۵۰ نیز هواپیمای ایران ایر از مبدأ فرودگاه زاهدان وارد چابهار شده اند؛ همچنین همین هواپیماها در ساعات ۵:۳۰، ۱۰:۰۰ و ۱۰:۳۵ چابهار را به مقاصد تهران و زاهدان ترک کرده اند.

اطلاعات فرودگاه مهرآباد نیز نشان می‌دهد فردا ۵ شنبه ۲۷ شهریور در ساعات ۷:۱۰، ۷:۳۵ و ۸:۱۵ شرکت‌های ایران ایر، زاگرس و معراج پروازهایی به مقصد فرودگاه چابهار خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری مهر