کد مطلب: 154066
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۸
در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی کشورهای اروپایی عضو برجام، گام‌هایی را در جهت کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، هیات نمایندگی فرانسه در سازمان‌های بین‌المللی در وین خواستار بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای شد.
 

به گزارش ایسنا،  صفحه توییتر هیات فرانسه در سازمان های بین المللی در وین در شصت و چهارمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در صفحه توییترش، مدیریت بحران کووید-19 را به آژانس تبریک گفت که  «آن را قادر به تداوم ماموریت های مهمش ساخت» و خواستار پایبندی ایران به توافق هسته ای شد. 

هیات فرانسه در وین در این باره نوشت: فرانسه حمایت کاملش از آژانس را دوباره  تکرار کرده و از ایران می خواهد بدون تاخیر به پایبندی سرسختانه نسبت به تعهدات هسته ای اش بازگردد. 

اظهارات هیات فرانسوی در حالی مطرح شده است که ایران با گذشت یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای که با اعمال تحریم ها علیه کشورمان همراه بود،  در پی تعلل کشورهای اروپایی برای عمل کردن به وعده هایشان در زمینه پیدا کردن راهکاری برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، اعلام کرد در پنج گام تعیین شده تعهدات داوطلبانه هسته ای اش را کاهش می دهد. 
همکاری سازنده ایران و آژانس همچنان ادامه دارد که  اخیرا با سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، به توافقی در زمینه مسائل  مطرح شده از سوی آژانس در زمینه اجرای تعهدات پادمانی منجر شد. 

منبع : خبرگزاری ايسنا